15% українців мріють жити при Сталіні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
15% українців мріють жити при Сталіні
Багато українців ностальгують за "сильну руку", проте при цьому поділяють думку, що Сталін був жорстоким тираном.

Всього 37% українців негативно ставляться до Йосипа Сталіна, 22% налаштовані до нього позитивно, а 15% хотіли б жити при такому главі. Про це свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Опитування проходило в лютому в рамках міжнародного соціологічного проекту, ініційованого російським "Левада-центром". В Україні було опитано 2032 респондента.

За даними КМІС, 34% наших співгромадян вважають, що Сталін був мудрим керівником, який привів СРСР до процвітання, 13% (кожен восьмий) переконаний, що "батько народів" не був нелюдяним тираном, а 27% увіровали в те, що наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника типу Сталіна, який прийде і наведе порядок.

Однак, незважаючи на ностальгію багатьох українців за "сильною рукою", майже три чверті опитаних (74%) поділяють думку, що Сталін був жорстоким тираном, винним у загибелі мільйонів людей.

"З 1991 р. ми ставили респондентам запитання: чи згодні вони з тим, що Сталін був великим вождем. Сьогодні з цим згодні 35% громадян, причому з 1991 р. зазначений відсоток виріс: тоді він становив 27%", - розповідає генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Ставлення до Сталіна поліпшувалося з 1991 по 2002-й і відтоді залишалося більш-менш стабільним. Імовірно, на світанку незалежності в населення були романтичніші уявлення про те, що вона дасть країні, однак після помітного розчарування люди з великою ностальгією згадують радянське минуле, окремі ж, вважаючи, що навколо панує безлад, мріють про "сильну руку", яка неодмінно наведе порядок", - пояснив він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Ірини Кириченко "Привид Сталіна бродить по СНД". !zn

Читайте також:

На центральну площу Харкова 23 лютого винесли портрет Сталіна

У центрі Києва продають зошити з Леніним, Сталіним і автоматом Калашникова

Медведєв засудив сталінізм, але визнав, що це були "славні сторінки історії"

Лукашенко оцінив своє відставання від Леніна і Сталіна: Ще топати і топати

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Ярослав Сенишин
21 Сiчня 2019, 23:22
CТОП – ФЕЙК! За оперативними даними, видобуток АТ «Укргазвидобування» за весь 2018 рік становить 15,496 млрд куб. м природного газу, що є рекордним показником річного видобутку за останні 25 років. (ПОВІДОМЛЕННЯ САЙТУ АТ «Укргазвидобування» ) В "рекордному" обсязі 15,496 млрд.куб.м видобутого природного газу, як мінімум 300 млн.куб.м - приписано під видом власних потреб (виробничо-технологічних витрат та втрат). Для об'єктивної оцінки "РЕКОРДНОГО ДОСЯГНЕННЯ" достатньо розглянути (за останні 5 років) динаміку незначних змін обсягів товарного газу (який реалізовано НАК "Нафтогаз" для забезпечення потреб населення) відносно крутого зростання обсягів виробничо-технологічних витрат і втрат, (більшість з яких інструментально не обліковується і тому нічим крім фейкових розрахунків не підтверджується). І тоді всі побачать як шило вилазить із мішка, тому що одне стане очевидним – за останні 25 років досягнуто антирекордної величини втрат і витрат природного газу (дo 1,5 млрд. куб.м. Г.Кобаль «Місце під сонцем». ZN,UA, №1225),тобто 10% від видобутку, або +600млн.приписок за рік,що дуже наглядно показує «ефективність» управління нового топ-менеджменту компанії. Крім того необхідно також відмітити ще одну гірку складову "РЕКОРДНОГО ДОСЯГНЕННЯ": вперше в останні три роки два (повністю освоєні за попередні 25 років) високо - газоконденсатні родовища Полтавської обл.(Тимофіївське і Куличихінське) почали розробляти без підтримання пластового тиску (без зворотньої закачки в пласт сухого газу), і біля 500 млн.куб.м. без докорів сумління використано високооплачуваними топ-менеджерами без профільної освіти - як власне досягненення,. але погоня за таким «допінгово – рекордним» збільшенням видобутку природного газу привела до безповоротних втрат газового конденсату в пласті і відповідно стрімкого падіння його видобутку, особливо в останні три з половиною роки, тому і не чути звуків фанфар на цю тему.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі