Кожен другий українець зізнався у вживанні нецензурних слів

Поділитися
Кожен другий українець зізнався у вживанні нецензурних слів Нецензурні вислови знають 93% населення, але вживає їх тільки половина українців © lolosha.com
Нецензурну лексику в основному вживають для "підвищення емоційності мови", для зняття психічної напруги або больового шоку.

Майже половина українців визнають, що вживають нецензурні вислови (49%), а ще 12% опитаних зазначили, що не вживають 3 донецької компанії Research & Branding Group.

Серед українців, що вживають нецензурну лексику, третина зазначили, що роблять це лише у виняткових випадках (35%), приблизно стільки ж - досить рідко (32%), а кожен четвертий досить часто (27%).

Серед чоловіків вдвічі більше тих, хто вживає нецензурну лексику, ніж серед жінок (67% чоловіків проти 34% жінок), і, відповідно, ніколи не вживали нецензурну лексику, значно більше серед жінок (55%), ніж серед чоловіків (20%).

На думку жителів України, головними причинами вживання нецензурних висловів є не направлено проти когось конкретно: підвищення емоційності мови (48%), зняття психічного напруження (45%) або больового шоку (28%).

У той же час, на думку українців, кожна четверта людина, що вживає нецензурну лексику, робить це цілеспрямовано проти когось: для образи чи приниження співрозмовника (27%), для демонстрації агресії (26%).

Ще частина українців вживають нецензурну лексику з метою "самоствердження": для демонстрації зневаги до системи заборон (13%), для демонстрації належності до певного кола "своїх" (13%) або для демонстрації своєї розкутості і незалежності (13%).

Більшість українців, які вживають нецензурні слова, визнають, що могли б відмовитися від їхнього вживання: третина готові повністю припинити вживання нецензурної лексики (32%), стільки ж готові зробити це у більшості випадків (32%), а кожен п'ятий - в окремих випадках (19%). У той же час 13% українців за жодних обставин не змогли б відмовитися від вживання нецензурної лексики.

Більшість українців вважають, що найкращим методом боротьби з нецензурною лексикою буде самоконтроль, коли кожен сам буде стежити за своєю мовою (66%). Більше третини опитаних вважають, що для викорінення лайливих слів краще розвивати культуру мовлення за допомогою літератури, мистецтва, через ЗМІ (37%). Тоді як кожен п'ятий віддає перевагу адміністративним методам боротьби з нецензурною лексикою - законодавчо заборонити лихослів'я і штрафувати й арештовувати порушників (21%).

Дев'ять із десяти жителів України (93%) знають нецензурні слова, не знають таких слів лише 6% українців.

В більшості випадків українці стикаються з нецензурними висловлюваннями на вулиці (88%), а також у робочих колективах (31%) і в колі знайомих та друзів (30%).

Опитування Research & Branding Group проводиться 20-31 серпня 2013 року методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%. !zn

Читайте також:

Українці зізналися у шкідливих звичках: чоловіки п'ють і палять, жінки базікають по телефону

Матюк у прямому ефірі - "реакція нормального російського мужика"

Мілевському загрожує дискваліфікація

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі