Менше 50% жителів підписали декларації в трьох областях: Луганській (свого лікаря вибрали 49% жителів), Одеській (43%) та Закарпатській (41%).
"Як показує світова практика, більшість проблем зі здоров'ям можуть бути вирішені на рівні первинної допомоги, особливо у разі своєчасного звернення. Сімейний лікар, терапевт або педіатр не тільки встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, але і консультує щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузьких фахівців, видає довідки", - зазначили в МОЗ.
Також повідомляється, що в реформі беруть участь 40 приватних клінік і 33 лікарі-ФОП. В цілому вже 623 медичних заклади уклали договори з Національною службою здоров'я і отримують фінансування за новою моделлю.
Раніше повідомлялося, що в Києві і ще п'яти областях буде проведена реформа швидкої допомоги в 2019 році. Як писало DT.UA, в Україні не вистачає понад 42 тис. лікарів і 100 тис. медсестер. Детальніше про кадровий голод в медицині читайте в статті Ольги Скрипник "Тримайте лікаря" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".