Відповідний наказ було підписано главою ДКАУ агентства Любомиром Сабадошем 17 лютого 2016 року. При цьому про причини звільнення гендиректора конструкторського бюро не сказано.
Колектив підприємства звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенка. У тексті звернення звільнення гендиректора колектив називає "примусовим і безпідставним".
"На наш погляд, ця, безвідповідальна з боку ДКАУ, акція для підприємства і галузі стане, без перебільшення, катастрофою. По-перше - це призведе до руйнування міжнародної кооперації, створеної КБ "Південне" і, як наслідок, до багатомільйонних збитків. По-друге - десятки тисяч кваліфікованих фахівців залишаться без роботи. В-третіх - зрив виконання наявних контрактів з инозаказчиками призведе до повної втрати позитивного іміджу країни на світовому космічному ринку", - йдеться у зверненні колективу.
У серпні 2015 року повідомлялося, що в Україні планується створення єдиного космічного центру. Голова Державного космічного агентства України Олег Уруський тоді заявляв, що до кінця року в нашій країні може з'явитися єдиний космічний центр "Південний", який планується створити шляхом реорганізації та об'єднання дніпропетровських підприємств "Південмаш" і конструкторського бюро "Південне".
ЗМІ в січні повідомляли, що ДК "Укроборонпром", що об'єднує головні оборонні підприємства України, і конструкторське бюро "Південне" спільно реалізують новий проект ракетного комплексу "Сапсан", розробка якого була розпочата ще в 2006 році. Як у статті для ZN.UA писав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, в 2013 році Міноборони заморозило розробку ракетних комплексів "Сапсан".
Хоча тоді глава ДКАУ обережно зауважив, що "фінансування проекту становить близько 10% від запланованого", фахівці ДКБ "Південне" на умовах анонімності підтвердили ZN.UA найгірші побоювання: військове відомство проект не фінансує, а заблокувало його "на рівні виконавців". Як тоді зізнався генеральний конструктор - генеральний директор ДКБ "Південне" Олександр Дегтярьов, ракета створювалася в інтересах іноземного замовника. А за рахунок завершення дослідно-конструкторських робіт за проектом "Грім" (так називається експортна версія) просунеться і "Сапсан". Для іноземних держав передбачена дальність до 280 км, українська версія буде мати, враховуючи модернізацію, до 500 км.
"Вважаю, "Грім" з'явиться раніше "Сапсана", - повідомив Дегтярьов, додавши, що обидві ракети повинні бути за характеристиками "ніяк не гірше російського "Іскандера".