Кошти спецфонду Донецької та Луганської областей витрачаються на великі, але не критично важливі об'єкти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кошти спецфонду Донецької та Луганської областей витрачаються на великі, але не критично важливі об'єкти У Донецькій області будують нові басейни та льодові палаци, хоча тисячам людей ніде жити © facebook.com/rafail.pupkin
Реконструкція льодового палацу в постраждалому від війни Краматорську обійдеться в 54 млн грн.

Стверджуючи Переліки об'єктів, які підлягають ремонту або реконструкції за кошти спецфонду бюджетів Донецької і Луганської областей, Донецька ОВГА віддавала перевагу великим, але не критично необхідним об'єктів. Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар.

За її словами, у Бюджетному кодексі прямо визначено, на які потреби повинні витрачатися гроші спецфондів: на відновлення соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності та соціально-економічного розвитку областей.

"Погодьтеся, спорудження адміністративної будівлі у Бахмуті за 37 млн грн або капітальний ремонт будинку виконкому в Маріуполі за 34,3 млн, так само, як і встановлення камер відеоспостереження у Вугледарі за 16,6 млн, важко віднести до таких потреб. Особливо, якщо брати до уваги критичне становище з водопостачанням, забезпеченням житлом, наданням медичних послуг (спеціалізовані клініки з обладнанням і лікарями лишилися в окупованих обласних центрах) та тисячі кілометрів розбитих війною доріг і вулиць", – підкреслює автор.

За словами Самар, ще складніше обґрунтувати появу в Переліку такого об'єкта, як реконструкція фізкультурно-оздоровчого комплексу з штучним льодом у Краматорську за 54 млн грн. Переможець тендеру на ці роботи – ТОВ "Будівельна компанія Крамміськбуд", раніше вже не раз привертала увагу ЗМІ.

"Співвласницею будівельної компанії є невістка колишнього донецького губернатора, згодом міністра Регіонрозвитку і нардепа-регіонала Анатолія Близнюка - Олена Близнюк. Льодовий комплекс будуватимуть поруч із парком відпочинку ім. Пушкіна, на реконструкцію якого ця сама компанія торік отримала з міського бюджету 23 млн грн. "Наші гроші" нагадують, що раніше співзасновником компанії був Максим Єфімов, тоді гендиректор ПАТ "Енергомашспецсталь" (ЕМСС), де членом наглядової ради є Сергій Близнюк - син Анатолія Близнюка. З 2014 року Єфімов - народний депутат-мажоритарник, який поповнив фракцію Блоку Петра Порошенка. Як кажуть, зірки зійшлися", – йдеться в статті.

Крім цього, на кошти спецфонду буде побудовано басейн H2O Classic, створення якого також обійдеться в 54 млн грн.

"Для порівняння: кошторис так званої опорної школи, за словами мера Слов'янська, становить 40 млн грн. Звісно, це чудово, що в жителів Краматорська буде крута ковзанка і модерний басейн. Але яка нагальна потреба у будівництві таких дорогих об'єктів у той час, коли тисячам людей ніде жити?", – задається питанням автор.

Голова Донецької ОВГА Павло Жебрівський стверджує, що вибір цих дорогих об'єктів був за місцевою владою.

істам були виділені фінансові ресурси, і вони самі визначали, які об'єкти в межах цих ресурсів будувати. Отака ситуація. Питаєте, чи потрібні ті об'єкти? Потрібні, і цей (льодовий палац. - Ред.) також", - зазначив він у коментарі DT.UA.

Критикуючи зауваження міжвідомчої комісії, яка розглядала ефективність витрачання коштів спецфонду, він вказав, що чинне законодавство забороняє йому відновлювати приватне житло, проводити на лінії розмежування будівельні роботи і виділяти на них гроші.

"Ні в Мар'їнці, ні в Красногорівці, ні в інших населених пунктах на лінії зіткнення я не маю права будувати. Житловий фонд, що належить до комунального майна, навіть там, де є обстріли, - відновлюється. Нехай міністерство внесе законопроект, який дозволить мені відбудовувати приватне житло. Сьогодні відновлюємо будинки в Авдіївці, і я, хоча у бюджеті гроші є, прошу підприємства закуповувати будівельні матеріали, бо не маю права використовувати фінансовий ресурс на приватне житло", - зазначив чиновник.

Детальніше про проблеми використання коштів, виділених на відбудову Донбасу, читайте в статті Валентини Самар "Гібридний "євроремонт" Донбасу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі