Корупційний скандал в Міноборони: Прибічники ретельного розслідування та негайних рішень розділились порівну

Інфографіка
Поділитися
Корупційний скандал в Міноборони: Прибічники ретельного розслідування та негайних рішень розділились порівну © Міноборони України
Соціологи розповіли, як українці ставляться до корупційних скандалів в оборонному відомстві у розпал війни.

На початку 2023 року, у розпал повномасштабної російсько-української війни, Україну сколихнув скандал щодо корупції в Міністерстві оборони. Соціологи поцікавилися у громадян, як вони ставляться до розслідування можливої корупції в оборонному відомстві. Результати опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології. 

Зокрема, 46%респондентів переконані, що краще ретельніше та довше проводити розслідування. Ще 47% зазначили, що мають бути негайні рішення за найменшою підозрою у корупції.

Також соціологи поцікавилися думкою громадян щодо готовності до територіальних поступок залежно від ставлення до можливих корупційних справ у Міністерстві оборони. Результати показали, що і серед тих, хто вимагає швидких рішень, і серед тих, хто хоче ретельнішого розслідування, абсолютна більшість проти поступок агресору.

Водночас серед обох категорій населення більшість опитаних вважає, що Росія вичерпує запаси своїх ресурсів. Тому разом з підтримкою світової спільноти Україна може закінчити війну на прийнятних для себе умовах.

Дослідження провели з 14 по 22 жовтня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитали 2002 респондентів віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території, контрольованій українським урядом.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо ще в травні серед всіх опитаних нами респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях, то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку нам вдалося опитати лише 2 респондентів (з 2002), які наразі проживають в окупованих населених пунктах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі