Працівники Державного бюро розслідувань затримали злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних Сил України.
У відомстві заявили, що затримали “чергову злочинну групу з п'яти осіб”, до складу якої входили представники підприємств-постачальників та військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ та вели «чорну бухгалтерію» махінаторів.
В ДБР кажуть, що корупційні схеми на продуктах є одними із найпоширеніших, оскільки документально перевірити спожиті продукти дуже важко і їх можна “з'їсти” на папері.
Зокрема під час обшуків слідчі вилучили чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 млн грн готівкою.
“Сума встановлених збитків державі від діяльності цієї групи на цей час сягає понад 4,6 млн грн. «Зекономлені» кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою”, - заявили в ДБР.
Зараз затриманим готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах.
Водночас як зазначив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, хоча не відомо достеменно, чи мова йде про фігурантів розслідування ZN.UA, дії яких розслідувало Національне антикорупційне бюро, однак той факт, що затримання і обшуки проводить ДБР, виглядає як спроба відмазати високопосадовців міністерства і самого міністра Олексія Резінкова від відповідальності.
«Ми в вже багато разів писали про “схему”, коли інші правоохоронні органи реєструють “паралельні” з НАБУ кримінальні провадження виключно для того, аби забрати докази у справі і не допустити до них НАБУ», - наголосив він.
Нагадаємо, раніше ZN.UA оприлюднило розслідування щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою".
Після кількох заяв про "інформаційну атаку" міністр оборони Олексій Резніков врешті заявив плани створити нову, "більш гнучку" систему харчування для ЗСУ на тлі розслідування щодо корупційних закупівель в Міноборони. Однак на практиці Міноборони вирішило сховати ціни на продукти харчування в усіх доступних контрактах та навіть видаткових накладних.