В Україні станом на вівторок, 4 травня, підтвердили 2 472 нових випадки COVID-19, за весь час епідемії коронавірусом інфікувались понад 2 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.
За добу з лікарень виписались 7 815 осіб, ушпиталили - 1 325, не змогли подолати ускладнення захворювання 166. Із самого початку епідемії ковід став смертельним майже для 45 тисяч українців, перехворіли на нього понад 1,6 млн осіб.
В антилідерах за кількістю нових випадків коронавірусу: Донецька (324), Черкаська (253), Дніпропетровська (220), Харківська (191) та Одеська (168) області. У Києві підтвердили 151 випадок COVID-19.
Напередодні у вітчизняних лабораторіях зробили 17,5 тисяч тестів на ковід, з них 11,8 тисячі - методом ПЛР. Експрестестами на антиген перевірили трохи більше чотирьох тисяч осіб.
Першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 919 осіб, від початку кампанії - понад 756 тисяч. Завершили вакцинацію 290 осіб.
Зазначимо, через затримки з внесенням, до бази часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців тому.
Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації (НС) запроваджений через епідемію коронавірусу, діятиме в Україні до 30 червня, однак його можуть продовжити. Запроваджувати загальнонаціональний локдаун не планують. У НАН України повідомили про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють у семи областях, «помаранчевої» - у восьми. Київ і дев'ять областей перейшли до «жовтої» зони карантину. Регіонів «зеленої зони» в Україні поки що немає.
Президент, міністри й навіть мери міст обіцяють українським громадянам мільйони вакцин упродовж 2021 року. Цифра підбирається під 22 мільйони доз, а план-максимум – до кінця року щепити до 70% дорослого населення країни. Чи готові українці до вакцинації, наскільки розуміють її необхідність, читайте у статті Олександра Шульги «Вакцинація по-українськи» у ZN.UA.