Корисні контакти: все про тварин

Поділитися
Корисні контакти: все про тварин © Мурчики/Facebook
Список оновлюватиметься і доповнюватиметься.

Напад рф на Україну змусив багатьох українців залишити власні і шукати нові домівки, чи, принаймні, тимчасовий притулок. Зробити це з тваринами може бути непросто, та волонтери закликають не залишати їх самих у замкнених квартирах і будинках, на вулиці під обстрілами – так ви прирікаєте тварин на смерть.

Ми зібрали перевірені ресурси, де можна знайти тимчасову перетримку, повідомити про тварин, яких покинули господарі, дізнатися правила та умови перевезення тварин Україною та за кордон. Список оновлюватиметься з появою нових ресурсів.

Раніше ми публікували корисні контакти, за допомогою яких українці можуть знайти необхідне вдома і за кордоном.

За можливості допомагайте притулкам тварин, що залишаються в Україні, адже про них нема кому подбати, окрім волонтерів. Не залишайте без допомоги зоопарки, парки із тваринами (багато хто приймає домашніх тварин на перетримку) – підтримати їх можна фінансово, кормами для тварин. Корисною буде й волонтерська допомога – допомогти нагодувати тварин, привезти корми тощо.

Щоб ввезти до країн Європейського Союзу кота, собаку чи фреску (тхора), тварина повинна бути ідентифікована за допомогою мікрочіпу/татуювання, мати щеплення від сказу (чинна довідка) та актуальний результат тесту на антитіла до збудника сказу.

Якщо ваша тварина не відповідає одній чи кільком із цих вимог, його також можна вивезти з Україні!  Наприклад, польські ветеринари щеплюють та проводять маркування тварин під час перетину кордону з Україною, видатки на це покриваються з бюджету цієї країни. Докладні правила виїзду за кордон із тваринами тут. Більше інформації про переїзд із тваринами до інших країн тут.

На час евакуації «Укрзалізниця» спростила правила перевезення тварин поїздами. Пасажирам потрібно мати з собою документи (ветеринарний паспорт), та потурбуватись про те, щоб тварина була в переносці.

«Закликаємо пасажирів не кидати своїх тварин на вокзалах міст: ми залюбки візьмемо на борт містян разом з котами чи собаками, і доставимо в безпечне місце. Просимо інших пасажирів поставитись із розумінням: бо в ці непрості часи наша людяність визначається зокрема за тим, як ми ставимось до тварин», – наголошується у повідомленнях на офіційних сторінках перевізника.

Втім, деякі евакуйовані українці скаржилися, що окремі провідники відмовлялися пускати їх у вагон із собаками великих і середніх порід.

Пам’ятайте, що звуки вибухів лякають не лише людей, а й хатніх улюбленців. Вони можуть нервувати, ховатися у темних затишних місцях, втекти під час прогулянки.

  • Заспокоїти тварину можна медикаментозно (обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром, він допоможе підібрати правильний препарат і дозування), а можна обійтися і без ліків. Якщо побачили, що тварина нервує, повільно гладьте її і не відпускайте від себе.
  • Перш ніж давати оголошення про втечу тварини після обстрілу, дослідіть усі таємні куточки квартири – можливо, тварина сховалася там. У стані стресу вона сидітиме тихо і не відгукуватиметься.
  • Під час прогулянки використовуйте два нашийники, вкажіть на них ваші контактні дані, за якими з вами зможуть зв’язатися, якщо тварина втече і її знайдуть інші люди. Навіть якщо перелякана тварина вивернеться з одного нашийника, вони залишаться на другому.

Якщо йдете до укриття, не залишайте тварину саму! Кицьку замкніть у переносці та візьміть із собою, собаку візьміть на поводок, вдягніть намордник. Подбайте про їжу та воду для тварини.

Про те, як триматися за руки, незалежно від того, в Києві ти чи у Львові, читайте у статті Алли Котляр «Вибір війни. Нам страшно виїхати і страшно залишитися» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі