У Київській школі економіки (KSE) стверджують, що захворюваність COVID-19 в Україні стрімко падає. При цьому показники коефіцієнта виявлення коронавірусу свідчать про високий контроль за поширенням захворювання. Про це заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко, передає "Інтерфакс-Україна".
Відзначається, що коефіцієнт виявлення ковіду в даний момент становить трохи більше 2%.
"Це абсолютно безпрецедентний показник для України, за весь період пандемії такого відсотка у нас не було", - зазначив Ганіченко. Він додав, що така позитивна динаміка свідчить про те, що контроль за поширенням епідемії в Україні збільшується.
"Головне, щоб цей відсоток не збільшувався в разі, якщо потенційно буде зростання захворюваності в Україні. Коефіцієнт виявлення дозволяє тримати ситуацію під контролем", - пояснив керівник KSE.
Уточнюється, що показники госпіталізації в Україні за добу знижуються, при цьому відбувається розвантаження медичної системи та низький відсоток зайнятості ковідних медичних ресурсів.
"Зараз ми бачимо, що навіть при скороченні ковідних ресурсів вдвічі у нас зайнятість цих ресурсів виходить на найнижчі в 2021 році показники. На сьогодні ми можемо декларувати абсолютний мінімум у 2021 році по зайнятості ковідних ресурсів", - резюмував він.
У Київській школі економіки також прокоментували ситуацію з поширенням штаму "Дельта".
"Прихід в Україну вірусу "Дельта" не означає, що починається спалах. Це означає, що необхідний суворий контроль, набагато більш строгий контроль і в плані аналітики, і в плані реакції і зовнішнього контролю", - відзначили в KSE.
Нагадаємо, в Україні 23 червня виявили 937 нових випадків COVID-19. Для порівняння, добою раніше виявили 835 випадків захворювання. Такі показники свідчать про те, що добова захворюваність в країні залишається рівномірною і контрольованою.
23 червня стало відомо, що штам коронавірусу "Дельта" дістався до України. Це стало причиною проведення великої наради у президента Володимира Зеленського. Під час неї РНБО озвучила, які додаткові заходи можуть ввести в країні.
Детальніше про те, що таке штам "Дельта", і чим він небезпечний читайте в матеріалі ZN.UA.