Підгрупа Тристоронньої контактної групи з політичних аспектів врегулювання конфлікту в Донбасі почала своє засідання, де в закритому режимі обговорюються питання, пов'язані із проведенням виборів у Донбасі, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на власні джерела в підгрупі.
За словами джерела, підгрупа обговорює умови закону про місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також законодавче врегулювання статусу цих районів.
Співрозмовник інформаційного агентства припустив можливість одночасного розгляду Верховною Радою законопроектів про місцеві вибори та про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.
При цьому представники так званих "ЛНР" і "ДНР" внесли ряд пропозицій, без врахування яких, на їх думку, закон про місцеві вибори не може бути прийнятий.
"Згідно з цими пропозиціями, закон повинен передбачати мажоритарну систему проведення виборів, ценз проживання для кандидатів, не важливо, скільки це буде - два, три роки, головне, щоб кандидат після початку конфлікту не залишав регіон", − зазначив співрозмовник інформаційного агентства. Він додав, що представники самопроголошених "республік" наполягають на формуванні виборчих комісій на місцях за допомогою рішень "народних сходів і робочих колективів".
Також підгрупа розглядає питання допуску українських ЗМІ до висвітлення виборів у Донбасі.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що без виборів на тимчасово окупованих територіях неможливо політичне врегулювання конфлікту в Донбасі.
Як відомо, однією з домовленостей "нормандської четвірки" 2 жовтня стало перенесення виборів "ДНР"і "ЛНР", які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада всупереч українському законодавству і Мінським угодами.
6 жовтня "ДНР" і "ЛНР" погодилися перенести місцеві вибори в Донбасі, проте традиційно висунули ряд умов: особливий статус Донбасу, відсутність переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей, а також прийняття поправок до Конституції в узгодженій з бойовиками редакції.
Після цього бойовики кілька разів називали нові дати, на даний момент вибори "ДНР" призначені "указом" їх ватажка на 20 квітня 2016 року.
Детальніше про перспективи і можливі наслідки проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей читайте в матеріалі Сергія Рахманіна для ZN.UA "Симулякр". У статті автор зазначає, що "для вирішення проблеми Донбасу потрібні інші способи і механізми. Але зараз необхідно зняти з порядку денного саму можливість, по суті, фейкових виборів, якs перетворюють ОРДЛО у друге Придністров'я. Вибори-симулякр можуть продовжити перемир'я, але, очевидно, не подарують миру. Київ збереже заступництво Заходу, але остаточно втратить його повагу. Виграє час, і втратить перспективу".