Консульську інформацію для ЗМІ в Україні тепер повідомлятиме цифрова особа Вікторія ШІ

Поділитися
Консульську інформацію для ЗМІ в Україні тепер повідомлятиме цифрова особа Вікторія ШІ © МЗС України
У МЗС наголосили, що цифрова особа не заміняє речника.

Консульську інформацію для ЗМІ в Україні тепер коментуватиме Вікторія ШІ – цифрова особа, створена з використанням штучного інтелекту, повідомили в Міністерстві закордонних справ. У МЗС запевнили, що захистили Вікторію ШІ від підробок.

Так, прототипом для програми стала українська співачка та інфлюенсерка Розалі Номбре. У МЗС наголосили, що Вікторія ШІ та її реальний прототип – це дві різні особи, відповідно офіційні коментарі від імені консульської служби МЗС даватиме саме цифрова представниця.

Вказано, що коментарі Вікторії ШІ публікуватимуть на офіційних ресурсах дипломатичного відомства, сайті та сторінках соцмереж. Крім того, такі коментарі пресслужба МЗС передаватиме журналістам.

У Міністерстві закордонних справ підкреслили, що при створенні Вікторії ШІ передбачили кілька рівнів захисту її від цифрових підробок. Зокрема, на кожному оригінальному відео міститиметься QR-код, за допомогою якого можна буде перейти на текстову версію самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. Якщо ж QR-коду не буде на відео, чи він вестиме на якісь інші сайти, відео не вважатиметься правдивим.

«Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування — це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги громадянам», – процитували у МЗС міністра Дмитра Кулебу.

Також у дипломатичному відомстві наголосили, що консульська представниця не заміняє речника МЗС. Міністерство вже провело конкурс та визначило переможця, який має стати новим спікером МЗС замість Олега Ніколенка. Зараз переможець конкурсу проходить спецперевірки.

Штучний інтелект стає невід'ємною частиною сьогодення людей і цілих держав, які змушені брати під контроль розвиток ШІ. У той час як США мають більш децентралізований підхід, зосереджений на конкретних сферах застосування штучного інтелекту, Велика Британія вдається до методу впливу через ухвалення та дію політичних стратегій інших регуляторних інструментів. А як це роблять Комуністична партія Китаю, найбільше в світі інтеграційне об’єднання — ЄС та Україна? Детальныше про це розповідає Сергій Козьяков у статті «Якою має бути державна політика підтримки розвитку та стримування небезпеки штучного інтелекту». Матеріал складається із першої та другої частини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі