Комітет Ради підтримав зміни до законодавства, які дозволять добудувати Музей Голодомору

Поділитися
Комітет Ради підтримав зміни до законодавства, які дозволять добудувати Музей Голодомору Роботи з будівництва Музею до повномасштабного вторгнення РФ © Національний музей Голодомору-геноциду
Добудову профінансує уряд Канади.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №10361«Про музеї та музейну справу» щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду за основу зі скороченням строку подання поправок і пропозицій наполовину, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

Ухвалення змін до закону «Про музеї та музейну справу» створить умови для контролю за діяльністю Національного музею Голодомору-геноциду в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема у Музеї з’явиться наглядова та експертна ради, до складу яких увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців і нащадки жертв Голодомору.

Також установа зможе продовжити роботи з добудови другої черги музею. Йдеться про фінансування у розмірі орієнтовно 15 мільйонів канадських доларів у вигляді допомоги від уряду Канади.

«Ми тішимося з того, що є ресурс, який ми можемо спрямувати на добудову цього об’єкта, дуже важливого для нас як з політичного, так і з науково-музейного боку», — сказав на засіданні комітету т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

У липня президент Володимир Зеленський наклав вето на закон про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.

Національний музей Голодомору-геноциду почали будувати у 2008. У 2010 році для відвідувачів відкрили першу частину – меморіал, а друга частина має бути власне музеєм. Будівництво другої черги музею розпочали у 2017 році та мали завершити у 2023 році, до 90-ї річниці трагедії, однак проєкт зупинили через війну.

У приміщенні майбутнього музею будуть розташовані зали з постійними експозиціями та змінною експозицією, три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробна.

Врешті Канада запропонувал адопомогти Україні у добудові другої черги Музею. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі