«Пропоную відхилити»: З’явився текст вето Зеленського на закон про виділення грошей для музею Голодомору

Документ
Поділитися
«Пропоную відхилити»: З’явився текст вето Зеленського на закон про виділення грошей для музею Голодомору © Василь Артюшенко, ZN.UA
Президент у своєму рішенні посилається на війну.

Напередодні стало відомо, що президент Володимир Зеленський наклав вето на закон про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду з пропозиціями. Зранку, 29 липня, народний депутат з «Голосу» Ярослав Железняк опублікував текст пропозицій президента щодо закону.

«Вето буває технічне (коли хочуть правки внести) або повне, коли просто відхилити закон. В цьому випадку повне. Тобто треба 300+ голосів назбирати у Раді, щоб його подолати. Звичайно це нереально», – пояснив Железняк.

Так, згідно з опублікованим документом, Зеленський «не може погодитися із запропонованим Законом способом вирішення зазначеного питання в умовах широкомасштабної збройної агресії РФ проти України». При цьому президент зазначив, що не заперечує необхідність забезпечити завершення реконструкції та будівництва Національного музею Голодомору.

У документі йдеться, що зараз першочерговим завданням є належне забезпечення нацбезпеки та оборони України, зокрема, потреб ЗСУ та інших, утвореним згідно з законодавством військових формувань.

Крім того, Зеленський додав, що резервний фонд бюджету формується для непередбачених видатків, які не мають постійного характеру та не могли бути передбаченими під час складання проєкту держбюджету.

«Зважаючи на викладене, вважаю, що зусилля всіх державних органів та органів місцевого самоврядування мають бути спрямовані на прийняття життєво необхідних рішень, насамперед тих, що наближають перемогу України, тож пропоную Закон відхилити», – підсумував Зеленський в документі.

Нагадаємо, Національний музей Голодомору-геноциду почали будувати у 2008. У 2010 році для відвідувачів відкрили першу частину – меморіал, а друга частина має бути власне музеєм. Будівництво другої черги музею розпочали у 2017 році та мали завершити у 2023 році, до 90-ї річниці трагедії, однак проєкт зупинили через війну.

У приміщенні майбутнього музею будуть розташовані зали з постійними експозиціями та змінною експозицією, три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробна.

Ухвалений закон дозволяв у короткий термін завершити весь комплекс будівельних робіт щодо музею.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі