Комаровський та Істребін прокоментували критичну ситуацію з коронавірусом в Україні

Відео
Поділитися
Комаровський та Істребін прокоментували критичну ситуацію з коронавірусом в Україні Фото: Facebook 8-ї міськлікарні Львова
Реанімації Львова переповнені, у трьох пацієнтів ускладнення викликані тромбозом.

На цьому тижні хірурги 8-ї міської клінічної лікарні Львова ампутували кінцівки трьом чоловікам, у яких були ускладнення, пов'язані з коронавірусом COVID-19.

Про це йдеться в повідомленні лікарні на сторінці в Facebook.

"Вірус стає агресивнішим. І це не чергова "страшилка". Тромбози, як ускладнення, почастішали, тільки за цей тиждень нашим хірургам довелося тричі ампутувати кінцівки, щоб врятувати життя пацієнтів. Всі вони потрапили в наше COVID-відділення через важкий перебіг хвороби. Згодом додалися симптоми тромбозу", - розповіли лікарі.

З початку пандемії подібні ускладнення у зазначеній лікарні фіксували 15 разів. У зоні ризику пацієнти з діабетом, атеросклерозом, зайвою вагою або курці.

Медики пояснили, чому коронавірус викликає настільки важкі ускладнення.

"COVID-19 викликає тромбування дрібних і великих судин в різних ділянках тіла. Найчастіше страждають легені, оскільки вірус викликає агрегацію дрібних клітин крові, які призводять до мікротромбування. Були такі випадки, коли пацієнти почували себе добре, а клінічна картина на КТ показує масштабне ураження легень, або навіть навпаки, пацієнту важко дихати, а на КТ не видно змін. Після легких найчастіше тромби утворюються в кишківнику і нижніх кінцівках. Підступність і в тому, що тромбоз, як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, але після повного одужання. Тому важливо після виписки з лікарні бути на постійному контролі у сімейних терапевтів", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що пацієнти були не щеплені.

У Львові з 18 жовтня посилили карантинні заходи через зростання захворюваності на коронавірус. Ще 14 жовтня львівська комісія ТЕБ та НС заборонила проведення масових заходів, а з 18 жовтня перевела навчальні заклади на дистанційне навчання.

"В клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова 50 критичних пацієнтів в COVID-реанімації. Такого ще ніколи не було. І це дуже страшно. Тому що світла в кінці тунелю не видно. Серед пацієнтів у реанімації жодного вакцинованого! Нема вакцинованих і серед чотирьох сотень пацієнтів в COVID-стаціонарі.

Більш того, велика родина 40-річної жінки — матері трьох дітей, яку наші лікарі дістали з того світу, — проти вакцинації. Вдома у них ще троє з коронавірусом. Її наймолодшій дитині всього рік. Чи вдасться врятувати маму — ми не знаємо. Але абсолютно очевидно: цей бій був би значно легше, якби вона була прищеплена. Люди, одумайтеся!", - написав на своїй сторінці в Facebook аналітик Євген Істребін.

Відомий лікар і телеведучий Євген Комаровський заявив, що осінь 2021 року може стати останньою в житті багатьох, тому що спецлікарні переповнені.

Про це він сказав у відео, яке опублікував на своїй сторінці в Facebook.

"Для багатьох це остання осінь цього року і в житті... Вибачте за емоції... Ситуація хрінова, і хрінова — це м'яко сказано. Мені дуже важко вибирати слова. Те, що лікарні забиті, це м'яко сказано. Якщо хтось з депутатів каже, що місця в лікарнях ще є, він бреше. На кладовищах місця ще є, в моргах — місць немає. Черги санітарок з каталками з трупами в морг", - зазначив лікар.

Завантажені й судово-медичні морги, куди везуть померлих від коронавірусної інфекції вдома.

"Коли люди померли вдома і їм не встигли зробити ПЛР, то вони помирають не від ковіду, а від нібито якоїсь пневмонії. На цьому тлі виникає нова страшна проблема: люди нарешті розуміють, що треба зробити щеплення, але зробити щеплення не можуть, тому що вже купили сертифікат про вакцинацію і їх тепер ніяк не прищепити. 99% тих, хто в реанімації не щеплені, а половина тих, хто нібито щеплений, — з купленими папірцями", - заявив Комаровський.

Зростання захворюваності на коронавірус в Україні почалося з середини липня, а новий спалах спостерігачі визнали в вересні. З 15 жовтня Херсонська область перейшла в "червону" зону адаптивного карантину. З 18 жовтня до нього приєдналися ще чотири: Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області.

Пік осіннього спалаху COVID-19 припадає на кінець жовтня — початок листопада.

Станом на 20 жовтня в країні 18 912 нових випадків COVID-19. Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я. Також за минулу добу 5 468 осіб госпіталізували, 7 605 осіб одужали, 495 - померли від ускладнень.

За весь час пандемії в Україні коронавірусом захворіли 2 679 185 осіб, видужали - 2 344 799 осіб, летальних випадків - 61 843.

19 жовтня в Україні від коронавірусу вакцинувалися 226 587 осіб, що є рекордом за весь час антіковідних щеплень в країні. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Всього в Україні вже використовували 8 207 903 дози препаратів, і як наслідок, 6 658 010 осіб пройшли повний курс вакцинації.

Міністерство охорони здоров'я віднесло до "помаранчевої" зони адаптивного карантину Київ і 14 областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Тернопільську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську, Рівненську області, свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

В "жовтій" зоні знаходиться п'ять областей: Вінницька, Кіровоградська, Закарпатська, Полтавська, Київська.

У "червоній" зоні, де діють жорсткі карантинні обмеження, знаходяться п'ять областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська, Херсонська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі