На сторінці Facebook видання «Букви» 23 листопада з’явилося повідомлення, що редакція вирішила звільнитися через «токсичну атмосферу та публічні приниження» з боку керівництва. Пізніше допис зі сторінки зник, а замість нього в одному з інших постів йшлося про те, що «команда «Букв» здивована» такою заявою колег.
«Команда #Букв сьогодні йде з проєкту. Причиною стала токсична атмосфера в редакції — системний булінг, постійні образи, необґрунтовані звинувачення і не тільки. Впродовж останніх тижнів більшість співробітників редакції чули від керівництва докори про те, що через них падає «капіталізація бренда» (що б це не було). У декого навіть вимагали за це компенсацію… Тож #Букви — це люди. Люди, які витратили десятки годин на понаднормову неоплачувану роботу, зокрема, не пов’язану з проєктом (за нашими скромними підрахунками — СММники працювали по 360 годин на місяць)», – процитували видалений допис в «Детектор медіа».
Крім того, в повідомленні йшлося, що були випадки, коли публічно принижували звільнених без попередження колег та навіть читачів видання. Автори повідомлення звернули увагу на агресивну поведінку «нібито СММника» видання.
«Він ще розповідав про «мамкіни гроші» та те, кого з вас «не хотів батько» в коментарях під нашими дописами. Хтось ще не зрозумів, що цією загадковою рішучою персоною був Петро Терентьєв? Видані нам «редакційні завдання» з форсування світлин Юлії Мендель та інші непристойності, які ви могли тут бачити, теж не додають нам наснаги, якщо чесно», – йшлося у видаленому пості.
Автори видаленого повідомлення зазначили, що «не згодні ані з такою поведінкою співвласників видання щодо них, ані з тим, яке ставлення вони продемонстрували до читачів видання».
«Багато цікавих, але бридких деталей нашої роботи та наказів «босів» (можливо навіть протиправних), ми поки залишимо при собі. А сьогодні ми йдемо і обіцяємо не повернутись. Ми дякуємо кожному з вас за кожен лайк і дизлайк, підписку і відписку. Ми цінуємо те, що ви були з нами. Побажайте нам сил, наснаги і удачі», – зазначили автори повідомлення.
Після того, як допис про звільнення зник зі сторінки видання, там з’явився інший. У новому пості, крім прикріпленого посилання на новину, йдеться: «Команда #Букв трохи здивована, що за них розписались їхні колеги, але менш із тим — є новини і ми вам їх принесли».
Своєю чергою одна зі співробітниць видання, яка звільняється, у коментарі «Детектор медіа» зазначила, що з редакції йде більша частина команди. Зокрема, звільняються чотири редактори стрічки новин, два співробітники SMM-відділу. В редакції лишилися два фотокореспонденти, три літредактори, два редактори стрічки, та два SMM-ка.
Редакція букв відреагувала офіційною заявою на повідомлення та заявило, що із редакції йде лише частина команди, а причина такого посту - особисті стосунки окремих співробітників.
«4 редакторки та 2 СММники прийняли рішення звільнитися – це частина команди, а не вся команда. Автор дописів у соцмережах від імені «Букв» – це СММник, який у вересні цього року позичив у співвласника «Букв» Петра Терентьєва 2 000 доларів у рахунок зарплатні. Наразі СММник не повернув 1400 доларів. Тому заяву від імені редакції ми розцінюємо як атаку на видання, метою якої може бути банальне бажання не повертати борг», - сказано у заяві видання.
Основою конфлікту «Букви» називають рішення якомога більше покращити контент.
«У вересні 2021 року «Букви» втратили 4% у рейтингу якості ЗМІ Інституту масової інформації (ІМІ). Втрата позицій стала причиною, чому «Букви» вперше за кілька років не увійшли до «білого списку» ЗМІ. Ми надіслали запит до ІМІ щодо детального аудиту, на основі якого було надано оцінку «Буквам». Ми врахували всі зауваження ІМІ та розпочали роботу над помилками. Робота у ЗМІ виснажує. Перевіряти інформацію, брати коментарі у не завжди дружніх спікерів та отримувати шквал критики за кожну, навіть незначну, помилку в соцмережах – це стрес», - зазначили у виданні.
Врешті, «Букви» заявили, що редакція та СММ продовжують працювати.
Інформаційне суспільно-політичне інтернет-видання «Букви» заснували у березні 2015 року. Співзасновники видання є медіа-менеджери Петро Терентьєв та Катерина Рошук.
Нагадаємо, 8 листопада стало відомо про закриття англомовного видання The Kyiv Post. Видавець Аднан Ківан заявив, що це тимчасовий захід, пов'язаний із розширенням видання. Але в редакції вважають, що видавець намагається впливати на редакційну політику і закриття газети – помста за спробу колективу зберегти незалежність.
Пізніше Ківан запропонував звільненому колективу повернутися, але на власних умовах. Однак колишня команда Kyiv Post відмовилася від такої пропозиції. Натомість вони заявили про створення нового видання The Kyiv Independent.