Колишній ректор за винагороду допомагав студентам-медикам складати іспити

Поділитися
Колишній ректор за винагороду допомагав студентам-медикам складати іспити Фото: сайт Нацполіціі
За рік схема принесла шахраю $2 млн.

Правоохоронці в Київській області викрили трьох осіб, які організували шахрайську схему і за гроші допомагали студентам-медикам успішно скласти іспит "КРОК".

Про це повідомили пресслужби Офісу генпрокурора і Національної поліції Київської області.

Схема була пов'язана зі здачею ліцензованих іспитів у двох медичних ВНЗ Києва. Йдеться про проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності "КРОК".

Схему організував колишній ректор одного з медичних вишів, прикриваючись нібито широким колом знайомств в Міністерстві охорони здоров'я України та державної організації "Центр тестування". У нього було два помічники.

Фото прес-служби Офісу генпрокурора
Фото прес-служби Офісу генпрокурора

Винагорода становила від 3 тисяч доларів США, а колишній ректор обіцяв "розв'язувати питання" з успішною здачею ліцензованих іспитів і отриманням сертифікату.

Він пропонував викладачам і студентам-відмінникам за 500 доларів США складати інтегрований тестовий іспит замість клієнта. Для цього шахрай разом з двома спільниками міняв фотографію в паспорті замовника на фото підставного студента (який успішно складав іспит, отримував сертифікат, а замовник отримував можливість продовження подальшого навчання на медичному факультеті).

Фото прес-служби Офісу генпрокурора
Фото прес-служби Офісу генпрокурора

Поліцією встановлений ряд епізодів здачі іспиту за підробленими паспортами громадян України та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів в рамках цієї схеми.

Згідно з даними слідства, щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн доларів США.

За місцем проживання організаторів схеми та проведення іспитів пройшли обшуки. Правоохоронці виявили та вилучили екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію про проведення іспитів, паспорти громадян України з явними ознаками підробки, засоби зв'язку, які використовувалися учасниками угоди, грошові кошти, бланки сертифікатів по успішному проходженню іспиту тощо.

Фото прес-служби Офісу генпрокурора
Фото прес-служби Офісу генпрокурора

Зараз вирішується питання щодо повідомлення про підозру організаторам схеми.

Триває досудове розслідування по ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Раніше повідомлялося, що слідчі Держбюро розслідування затримали співробітника УКРІНФОРМ і цивільна особа за отримання ними неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, підполковник податкової міліції, діючи через посередника, вимагав та отримав від приватного підприємця 20 тис доларів США за закриття кримінального провадження та повернення вилученого майна.

Зараз вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру, обрання запобіжних заходів і усунення з посади.

27 січня 2020 року, на вимогу посадової особи, потерпілий передав зазначену суму неправомірної вигоди посереднику. Після чого обидва фігуранти були затримані в порядку ст. 208 КПК України.

Проводяться обшуки за місцем роботи та проживання міліціонера та його спільника. Вирішується питання повідомлення їм про підозру і застосування заходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі