Зламали об людину залізний стілець і вибили зуби: поліцейських на Черкащині підозрюють у катуваннях

Фото
Поділитися
Підозрюваних відсторонили від посад, справу розслідує ДБР.

Двох старших дільничних інспекторів поліції Городища Черкаської області підозрюють у побитті та катуванні. За даними слідства, поліцейські намагалися «вибити» з 28-річного потерпілого зізнання в крадіжці. Повідомлення про підозру інспекторам слідчі Державного бюро розслідувань вручили 7 лютого, повідомили в ДБР.

Департамент внутрішньої безпеки Нацполіціі повідомив ГБР, що увечері 5 лютого в службовому кабінеті сектора поліцейської діяльності Городищенського відділу поліції №2 дільничні «під час перевірки причетності громадянина до скоєння крадіжок» завдали йому тілесних ушкоджень.

Два брата і їх знайомий перебували в гаражі одного з гаражних кооперативів Городища, коли туди прийшли оперативники і забрали одного з братів у відділ поліції. Там двоє дільничних інспекторів спробували домогтися від чоловіка показань про серію крадіжок, але, не отримавши бажаного, почали бити.

Спершу потерпілого били залізним стільцем і зламали його. Потім на чоловіка наділи кайданки і продовжили побиття руками, ногами, шлангом від вогнегасника, пластиковою пляшкою з водою по обличчю, голові і тулубу.

Потерпілому вибили верхні зуби, він отримав забої м'яких тканин обличчя, голови і спини.

Дії поліцейських кваліфіковані як катування (ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу). Якщо провину підозрюваних доведуть у суді, їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Досудове розслідування доручили співробітникам територіального управління ДБР з центром в Києві, процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора, оперативний супровід - Черкаське управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ.

Прокуратура готує клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Керівника відділу поліції, а також двох його підлеглих обласне керівництво поліції вже відсторонило від посад на час слідства. Крім того, поліція проводить власне службове розслідування.

Станом на червень 2020 року, ДБР розслідувало понад 5 тисяч справ про поліцейського насильство й тортури.

У 2019-2020 роках внутрішня безпеки Нацполіціі виявила факти, на підставі яких було зареєстровано 94 кримінальних провадження щодо поліцейських. 

Управління дотримання прав людини НПУ за півтора роки провело понад 300 службових розслідувань. До дисциплінарної відповідальності притягли 175 співробітників поліції: 62 оголосили догану, 18 - сувору догану, 76 - зауваження. 12 поліцейським винесли попередження про неповну службову відповідність, сімох - звільнили.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди, коли в справі правоохоронці займають позицію обвинувачів. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі