Після виведення з під керівництва Гюндуза Мамедова департаменту прокуратури з нагляду за кримінальними провадженнями за злочинами, скоєними в умовах збройного конфлікту, прокурорів, які роками збирали докази воєнних злочинів Росії проти України, можуть вивести зі штату, повідомив український журналіст та колишній політв'язень Станіслав Асєєв. Журналіст закликав президента Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію з відстороненням Мамедова, адже це може нівелювати всі справи щодо ключових воєнних злочинів РФ проти України.
“Щойно мені задзвонили та повідомили, що прокурорів, які роками збирали докази воєнних злочинів РФ, взагалі можуть вивести поза штат. Повністю заблокована й робота МВС по напрямку "Ізоляції": без прокуратури неможливі підозри”, - написав Асєєв у Facebook.
Також за його словами, у червні мав відбутися загальнонаціональний брифінг, де б представили фото та особисті дані майже всієї адміністрації “Ізоляції”. Ці дані вдалося встановити за останній рік. Однак, Офіс генпрокурора скасував брифінг за два дні до призначеної дати. А вже через кілька днів генпрокурорка Ірина Венедіктова вивела з підпорядкування Гюндуза Мамедова департамент нагляду за кримінальними провадженнями за злочинами, скоєними в умовах збройного конфлікту.
“В цій ситуації хотів би особисто звернутись до президента. Шановний Володимир Зеленський! Гюндуз Мамедов – один з небагатьох людей у владі, хто був на своєму місці. Його усунення з посади не тільки створило критичну ситуацію у генпрокуратурі, але й в перспективі нівелює всі справи щодо ключових воєнних злочинів РФ проти України. Сім років вбивств, катувань та страждань людей можуть бути поховані за банальною бюрократією. У зв'язку з цим дуже прошу Вас як Гаранта Конституції втрутитись у ситуацію, аби повернути Гюндуза Мамедова на посаду та розблокувати роботу "департаменту війни" Генеральної прокуратури”, - написав Асєєв.
29 червня Ірина Венедіктова підписала наказ і вивела "департамент війни" з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуз Мамедова. Його спочатку передали в підпорядкування заступник генпрокурора Максиму Якубовському, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше ніж добу - Венедіктова передала ці повноваження самій собі.
Низка правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедіктовій повернути Мамедову "департамент війни". Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.
9 червня 2014 року бойовики “ДНР” штурмом захопили територію культурного фонду “Ізоляція” в Донецьку. Місце, де до війни проводилися виставки, фестивалі, лекції та публічні виступи відомих людей, бойовики перетворили на щось середнє між секретною в'язницею і концтабором, існування якого заперечують донині.
Галина Гайова провела в полоні на території «Ізоляції» рік і один місяць. Про тортури, вбивства, сексуальне насильство і примус утримуваних осіб до рабської праці колишня ув'язнена розповіла в інтерв'ю ZN.UA “Ізоляція” - місце болю і страху в Донецьку”.