«Коли тихо, здається, що Україна про нас забула»: херсончани чекають на ЗСУ і не хочуть до Росії

Поділитися
«Коли тихо, здається, що Україна про нас забула»: херсончани чекають на ЗСУ і не хочуть до Росії © Вгору
Атмосфера у місті напружена, люди емоційно виснажені. Дехто намагається не виходити з дому, щоб не стикатися з окупантами.

Херсон перебуває в російській окупації практично з перших днів повномасшатбної війни. Зараз Росія надумала депортувати херсонців під виглядом «евакуації». Ситуація в окупованому місті напружена, люди емоційно виснажені, але не хочуть «евакуюватися» і планують дочекатися ЗСУ.

Про те, як живе Херсон, CNN розповіла місцева мешканка. За її словами, зараз обласний центр виглядає як місто-привид, вулиці якого порожнішають після опівдня, а у багатоповерхівках вечорами горить одне-два вікна. За вісім місяців із міста поїхали майже десять тисяч мешканців.

«На жаль, багатьом жителям Херсона довелося замислитися над тим, щоб залишити місто. У кожного були свої причини, тривоги та страхи. Але я на 100% впевнена, що ніхто не хотів їхати», - каже вона.

Співрозмовниця журналістів повідомила, що їхати не збирається.

«Це моя земля, Херсон – мій дім. Ми брали участь у мітингах проти окупантів з перших днів війни, боролися як могли. Ця боротьба продовжується досі», - пояснює свою позицію херсончанка.

За її словами, більшість тих, хто залишився, розуміють, що українські військові «ніколи не завдадуть шкоди людям і обстрілів мирних жителів не буде».

Деякі городяни не виходять із дому, щоб не стикатися з російськими військовими.

«Тут неможливо розслабитись. Увечері, коли я чую, як поряд з будинком проїжджає машина, я починаю нервувати, тому що машина пізно –  поганий знак», - говорить співрозмовниця журналістів.

Комунальні служби міста працюють, але городяни побоюються, що з настання холодів у місті розпочнуться перебої з електропостачанням та опаленням.

З продуктами харчування поки що проблем немає: «Херсон взагалі перетворився на один стихійний ринок, люди продають, що можуть. Хтось пече домашній хліб, хтось – пироги, хтось продає свої речі просто посеред вулиці, викладаючи на простирадло».

Є проблеми з ліками та дитячим харчуванням – сумішей не вистачає, і вони дуже дорогі. Також не вистачає антибіотиків. Ліки завозяться тільки з РФ і продаються з машин або приватниками прямо на вулиці.

Херсончанка точно не знає, чи змінилася кількість російських військових у місті – дехто перевдягся у цивільний одяг, але продовжує носити зброю. Також у Херсоні побільшало кадирівців.

За її словами, місцеві мешканці радіють звукам обстрілів українськими військовими позицій окупантів.

«Херсонці бояться тиші. Пам'ятаю, кілька днів улітку було тихо, і всім здавалося, що Україна забула про нас. Постійно чути, як ЗСУ обстрілюють позиції окупантів. Ви навіть не уявляєте, як радіють цьому місцеві жителі», - сказала вона.

Чому вивезення наших громадян із Херсона та його околиць ніяка не евакуація, а відкрита депортація, яка порушує всі міжнародні конвенції? Які свої плани і дії росіяни намагаються прикрити живим щитом із потоку тих, хто «евакуюється»? У якому разі вони можуть піти на підрив «греблі» Каховської ГЕС? Відповіді – у матеріалі Валентини Самар «Херсон. Що задумали росіяни?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі