Київський зоопарк відзвітував про мільйонні борги і нестачу коштів на тварин

Поділитися
Директор зоопарку хотів би купити пінгвінів і тигрів, але поки не здатний забезпечити належні умови утримання навіть тим тваринам, які вже є.

Київський зоопарк закінчив 2012 рік з боргами у розмірі 11 млн грн і не може поповнювати колекцію тварин, оскільки не здатний забезпечити належні умови утримання.

Про проблеми Київського зоопарку розповів депутатам Київради його директор Євген Кирилюк, пише "Комерсант-Україна".

"Наші доходи пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію. Виходить, що у нас немає грошей на розвиток", - пояснив Кирилюк.

Так, згідно зі звітом про роботу зоопарку в 2012 році, який він представив на засіданні, з міського бюджету на утримання зоопарку було виділено 16,7 млн грн (в 2013 році передбачається 18,1 млн грн).

З цих коштів 13,5 млн грн пішло на зарплати співробітників. На закупівлю кормів було виділено всього 580 тис. грн, хоча зоопарк витратив на ці цілі 7,6 млн грн.

З нарахованих 5,8 млн грн за комунальні послуги бюджет покрив близько 2,6 млн грн (38,5%). Як госпрозрахункове підприємство зоопарк заробив 11, 7 млн грн, з яких майже 10,5 млн грн надійшли від продажу вхідних квитків.

Кирилюк зазначив, що в 2012 році зоопарк відвідали 476 тис. осіб: "Тому основна мета - довести кількість гостей до одного мільйона".

Колекція Київського зоопарку налічує 3078 тварин. У 2012 році народилося 165 тварин, а померло 99, в основному похилого віку.

"Я хотів би купити пінгвінів. А також тигрів, щоб влити нову кров, щоб народжувалися тигренята. Але спочатку потрібно створити умови для утримання тварин. Наприклад, потрібно реконструювати приматник, бо мавп ніде показувати", - розповів Кирилюк.

Згідно зі звітом, саме примати містяться в найгірших умовах. Тільки місце для горили відповідає вимогам, клітки ж інших дев'яти видів приматів не відповідають нормам ні за висотою, ні за площею.

Площі приміщень не вистачає двом видам кажанів і білогрудому ведмедеві. Такі ж проблеми і у валлабі, зебр, антилоп нільгау, шести видів змій, семи видів ящірок і трьох видів черепах. Не відповідає стандартам за висотою зимове приміщення для жирафа.

Для отримання додаткових коштів Кирилюк хоче продовжувати практику піклування над тваринами і відкрити клуб любителів зоопарку.

За його словами, він буде пропонувати вступити в клуб народним депутатам, зокрема Віталію Кличку, Петру Порошенку, Анатолію Кінаху, екс-меру Києва Олександру Омельченку.

"Зоопарку потрібна допомога в питаннях будівництва - наприклад, потрібно реконструювати фонтан при вході", - додав директор.

На думку депутата Київради Олексія Давиденка (УДАР), зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології та природних ресурсів.

У 2010 році Мінекології вже зверталося до міста з такою пропозицією, але ініціатива не отримала розвитку.

"Слід визнати, що ми не можемо утримати зоопарк, а у міністерства зовсім інші ресурси. До того ж статус національного міг би захистити зоопарк від подальших посягань (забудовників - прим. ред.) на його територію", - відзначив Давиденко.

Тим часом директор товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська заявила, що активісти будуть проводити акції із закликом не відвідувати зоопарк.

"Це концтабір для тварин! Слон сидить у крихітному приміщенні шість місяців поспіль. А рисі, зебри, антилопи, які повинні пробігати десятки кілометрів, у Київському зоопарку можуть тільки тихо чекати смерті!" - обурилася вона. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі