Київські художники відновлять знищені графіті на Грушевського

Доповнено
Поділитися
Київські художники відновлять знищені графіті на Грушевського У Києві відновлять графіті часів Майдану © Тетяна Висоцька/Facebook
Митці працюватимуть по фотографіям і обіцяють відновити все "як було". Однак автор робіт має намір відновити їх самостійно, щойно ситуація набуде "правильного розвитку".

Столичні митці відсьогодні, 4 вересня, розпочнуть відновлення графіті часів Революції гідності, які були "змиті" зі стіни магазину меблів по вулиці Грушевського, 4, повідомляє "Громадське" з посиланням на куратора художніх проектів Гео Лероса.

За словами співрозмовника журналістів, напередодні начальник управління Патрульної поліції Києва Юрій Зозуля звернувся із запитом про те, чи можна відновити графіті.

Художники відновлюватимуть знищене по фотографіям та обіцяють, що графіті "будуть такі ж самі".

У той самий час автор трилогії, митець з ніком Sociopath, наголосив на тому, що без його згоди відновити знищене неможливо. Та розповів про те, що до нього з відповідним проханням ніхто з чиновників не звертався.

"Друзі! Українці! Я до глибини душі вражений вашою реакцією на факт знищення Трилогії "Ікони Революції" на Грушевського. Я надзвичайно вдячний усім вам за підтримку, коментарі і повідомлення. Мені, як і вам, прикро, що таке сталося. Однак ніхто з представників державних інституцій, окрім простих українців, не звертався до мене з проханням відновити картини. Сподіваюсь, ви розумієте, що самовільне відновлення у даній ситуації неможливе", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Він також прокоментував інформацію щодо продажу репродукцій власних робіт та закликав українців "не купувати крадене".

"Читаю, що група художників, начебто, 4 вересня відновлюватиме малюнки без моєї участі. Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на даній ситуації. Так само, як і продаж репродукцій моїх робіт, які начебто, масово продають на ринках. Я не продаю свої роботи, сувенірну продукцію, тощо, тож, закликаю вас не купувати крадене. "Ікони Революції" в оригінальному розмірі в одному екземплярі є у моїй колекції, так само, як і трафарети, якими я створював Трилогію у 2014-му. Вони все ще у майданівській сажі...", - додав митець.

Автор трилогії пообіцяв відновити її, щойно ситуація набуде "правильного розвитку".

"Я обіцяю вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку. Вдячний усім за розуміння. Миру усім вам і ще раз дякую, що ваша память жива!", - зазначив митець.

Читайте також: У ніч побиття студентів на Майдані Янукович веселився – Кравчук

Нагадаємо, раніше журналістка Тетяна Висоцька повідомила про те, що в Києві з фасаду магазину меблів по вулиці Грушевського, 4 зникли патріотичні графіті часів Революції гідності.

Керівник магазину Ігор Доценко відхрестився від знищення графіті та послався на комунальні служби, які час від часу прибирають зі стін будівель "типовий стріт-арт". Він також запропонував усім бажаючим купити копії знищених графіті на ринку.

Пізніше біля дверей магазину пройшла акція, під час якої активісти розгромили вхід та палили шини.

Графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком є пам'яткою історії, згідно наказу Міністерства культури від 15 жовтня 2014 року. Їх знищення є злочином і підпадає під дію ч.2 ст 298 Кримінального кодексу. Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив про підготовку заяви у поліцію та Генеральну прокуратуру України за фактом знищення графіті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі