3 спалахнув черговий скандал. Влада намагається виселити найстаріший столичний кінотеатр "Жовтень", відкритий після революції у 1930 році.
"Нас вже попередили. Від департаменту комунальної власності ми отримали лист, в якому написано: "Відпрацьовується питання про припинення користування та виселення ТОВ "Кіноман" у судовому порядку", - розповіла газеті "Сегодня" директор кінотеатру Людмила Горделадзе.
За її словами, термін орендного договору закінчується у 2020 році. Але міська влада готова розривати договір через суд. Горделадзе додала, що виселяти їх можуть у рамках реорганізації комунальних кінотеатрів.
Нагадаємо, комунальна мережа "Київкінофільм" за рішенням Київради повинна розширитися з 8 до 16 кінотеатрів. Таким чином можна буде заощадити гроші - наприклад, частина персоналу зможе працювати на кілька кінотеатрів - і проконтролювати, щоб приміщення не здавалися в оренду стороннім.
Зараз працюють комісії з реорганізації у кінотеатрах "Братислава", "Київська Русь", "Лейпциг", "Ленінград", "Росія", "Флоренція", "Загреб", ім. Шевченка.
"Багато кінотеатрів без будь-яких договорів впускають на свою територію орендарів, отримуючи у кишеню великі гроші. У міськвлади немає намірів приватизувати ці кінотеатри або змінювати їхнє цільове використання. Наше завдання - зберегти їх як єдину систему і їхню цінову політику. Київрадою було прийнято рішення створити одну юридичну особу, що зробить неможливим перепрофілювання кінотеатрів", -заявив глава КМДА Попов.
У мерії запевняють, що після цієї процедури кінотеатри будуть працювати, як і раніше, за доступними цінами (від 10 до 35 грн за сеанс). Реорганізацію планують завершити до середини вересня.
Але, за словами Горделадзе, просто приєднати "Жовтень" до КП "Київкінофільм" не вийде - його приміщеннями керує не комунальне підприємство, а ТОВ "Кіноман", створене працівниками кінотеатру. У КМДА відповідь з приводу цього конфлікту ще не дали.
"Жовтень" - найстаріший кінотеатр міста, побудований після революції, відкрився 8 листопада 1930 року під назвою "Дев'яте Держкіно" на розі вул. Шолом-Алейхема і Щекавицької.
Регулярні сеанси почалися 29 січня 1931 року, коли відбулася прем'єра кінофільму "Гегемон".
Кінотеатр неодноразово зазнавав реконструкції. Це стосується і фасаду, і технологічного обладнання. У ньому в одному з перших у СРСР встановлено звукове оснащення, а в подальші роки і обладнання для показу широкоекранних та широкоформатних фільмів.
В роки Великої Вітчизняної війни кінотеатр фукціонував, однак до кінця війни він був наполовину зруйнований. З післявоєнного часу кінотеатр має назву "Жовтень". В роки німецької окупації мав назву "Глорія".
У 1960 році у кінотеатрі був побудований додатковий кінозал на 300 місць, т.зв. малий зал. Великий зал разом з балконом був розрахований на 841 глядача. У січні 2006 року був відкритий третій зал. !zn
Читайте також:
Влада Києва "покращує" Позняки: замість поліклініки та школи побудують гігантський ТРЦ
Центр Києва хочуть зонувати і обмежити новобудови 16 поверхами