Київська влада планує ввести обмеження щодо висотності новобудов у центрі столиці до 16 поверхів, а в окремих районах - до 5 поверхів.
Такий пункт передбачений у проекті нового генплану розвитку Києва, розповів в інтерв'ю "КоммерсантЪ-Украина" начальник комунальної корпорації "Інститут генерального плану Києва" Сергій Броневицький.
"У буферних зонах історико-архітектурних заповідників "Києво-Печерська лавра" та "Софія Київська" заборонено будь-яке нове будівництво. Крапка. Однак ми не говоримо про те, що в центрі взагалі нічого не можна буде будувати. Ми передбачили обмеження щодо висотності в центрі Києва до 16 поверхів", - зазначив він.
Окрім того, за словами Броневицького, буде розроблений зонинг центральної частини міста, який встановить максимальну поверховість для кожного конкретного кварталу.
"Наприклад, на Подолі у певних місцях можна буде будувати тільки до п'яти поверхів. Але якщо ми говоримо про бульвар Лесі Українки, то там причин обмежуватися п'ятьма поверхами немає. Після громадських слухань ми плануємо винести зонинг центру міста на затвердження Київради", - повідомив він.
Що стосується обсягів будівництва житла, то на найближчі 15-20 років передбачено зведення 28 млн кв. м житла, з яких 70% буде на правому березі.
"Але на вільних ділянках можна розмістити всього 7-8 млн кв. м житла. Тому Київ вже через 5-7 років зіткнеться з проблемою нестачі територій для будівництва. Ми будемо змушені підійти до питання перепрофілювання промзон, територій військових частин, земель сільськогосподарського призначення, хрущовок", - підкреслив Броневицький.
За його словами, саме на місці старого житла планується будівництво близько 7,5 млн кв. м житла.
"Звичайно, всі хрущовки зносити не потрібно - 30% з них побудовані з цегли, їхній ресурс - більше 100 років. Тому після капремонту з частковою надбудовою поверхів вони можуть простояти ще близько 50 років. Між тим панельні хрущовки - а це 2,6 млн кв. м житла - потребують реконструкції. В основному це Стара Дарниця, Нивки, вулиця Волгоградська у Солом'янському районі, вулиця Якіра у Шевченківському, територія біля станції метро "Дружби народів", - розповів він.
Броневицький зазначив, що реновація цих п'ятиповерхівок, швидше за все, буде проводитися хвильовим методом - на масиві буде будуватися стартовий будинок, куди відселять людей у квартири з коефіцієнтом, що збільшує площу (1,2 -1,5).
"Старі будинки будуть зносити, а на їхньому місці будувати нові. Реконструкція, звичайно ж, через високу вартість одного квадратного метра почнеться з центральних районів - Шевченківського, Печерського і буде рухатися на околиці. Але для введення цієї програми потрібні ефективні закони щодо відселення. На сьогодні, щоб відселити будинок, нам необхідно отримати згоду всіх 100% його жителів. Потрібен закон, який би визначав розумний відсоток згоди, - 70-75%", - зауважив чиновник.
П'ятирічна робота над проектом нового генплану столиці вже закінчується. Після фінального обговорення його на містобудівній раді департамент містобудування та архітектури передасть документ на державну експертизу, яка триватиме близько трьох місяців. Як очікує Броневицький, вже у вересні-жовтні проект буде поданий у Київраду, а на розгляд його можуть винести вже наприкінці листопада - початку грудня.
Нагадаємо, у 2011 році голова КМДА Олександр Попов у статті для DT.UA написав, що у новому генплані міститься пряма заборона на будівництво в історичному ядрі міста висотних будівель, а в охоронних зонах - на нове будівництво. Крім того, за його словами, у проекті передбачено, зокрема, більш ніж на 3 тис. га збільшити площу парків і скверів. !zn
Читайте також:
Київрада вирішила демонтувати Рибальський міст
Головний архітектор Києва зніс би "Парус" і ТРЦ на Львівській площі
Під час реконструкції Андріївського узвозу розікрали більше мільйона гривень