У Києві в четвер, 29 вересня, вшанували пам'ять жертв масових розстрілів у Бабиному Яру. Люди поклали квіти до пам'ятника жертвам масових розстрілів, які нацисти проводили тут під час окупації Києва у 1941-1943 роках.
В офіційних заходах брали участь президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр України Володимир Гросман, мер Києва Віталій Кличко, президент Німеччини Йоахім Гаук, а також дипломати, представники єврейських громад.
На території меморіального комплексу волонтери роздавали матеріали з історичною довідкою про трагічні події 75-річної давнини.
Під час нацистської окупації урочищі Бабин Яр під Києвом сталом місцем масових розстрілів мирного населення. Винищенню підлягали євреї, роми, радянські військовополонені та підпільники, члени Організації українських націоналістів.
Формальним приводом для масових страт, які почалися наприкінці вересня 1941 року, стала серія вибухів і пожеж у центрі Києва, організованих радянськими спецслужбами при відступі Червоної армії.
Протягом 1941-1943 році в Бабиному Яру було розстріляно, за різними підрахунками, від 70 до 200 тисяч осіб.
Детальніше про трагедію Бабиного Яру читайте в статті Юрія Шаповала "Бабин Яр: життя і смерть поруч" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".