Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.
"Донбас - це фантом, який працював на вибори і на представників пострадянських індустріальних агломерацій, - говорить Галушко. - Такі існують в Україні, у Росії, у Білорусі, в Латвії... Тобто це своєрідні анклави, залишки радянського минулого життя, які сформувалися в результаті індустріалізації. Економічно в них не було жодних перспектив. Але в нас не знайшлося політиків рівня Тетчер, здатних піти на закриття нерентабельних підприємств".
"Уся річ у багаторічній банальній експлуатації олігархами економіки регіону та робітників, - акцентує увагу історик. - За відсутності модернізації, гідних зарплат, а отже й розвитку. Міф про те, що Донбас годує Україну, давно спростовано. До речі, те, що Україна досить швидко навчилася жити без насправді дотаційного Донбасу, цьому підтвердження".
"Якби в Донбас не зайшла Росія, протистояння, спричинене почасти нерозумінням, відторгненням Майдану й підігріте викинутими з влади регіональними елітами, не протривало б більше двох місяців, - міркує координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт". - З одного боку, ми стали заручниками гри, в якій достатня кількість учасників. Включно з Росією, з її глобальними імперськими амбіціями, і Європою та Америкою, які протистоять їй. З іншого - це в підсумку додало нам геополітичної ваги".
"Щойно Путін виведе звідти свої війська, проблема деокупації вирішиться за тиждень. Сепаратистські структури оперативно зникнуть у Росії, а українська армія зможе заїхати туди на велосипедах. Люди там теж стомилися. І багато чого зрозуміли. І не втратили віри", - завершив історик.
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.
Повну версію інтерв'ю дивіться тут:
Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут: