Заволодів понад 5,3 млрд "ПриватБанку": справу Коломойського скерували до суду

Поділитися
 Легалізувати вдалось 4,1 млрд грн.

Офіс генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт проти колишнього акціонера найбільшого українського банку та екскерівника столичної філії. Його звинувачують у заволодінні 5,3 млрд грн фінустанови, йдеться у повідомленні ОГП.

Правоохоронці не вказують імені фігуранта, але з опису стає зрозумілим, що мова йде про Ігоря Коломойського та "ПриватБанк".

Зазначається, що фігурант створив угруповання, яке підробило банківські документи, що дозволило створити видимість внесків готівки у касу банку від імені організатора. Після цього обвинувачені імітували інкасування внесених коштів до столичної філії головного офісу банку.

"Це дозволило зарахувати на рахунок ексакціонера фінансової установи понад 5,3 млрд грн під виглядом конвертованої готівки, нібито внесеної обвинуваченим", — вказали правоохоронці.

Зазначається, що ці гроші були активом банківської установи, нафтовидобувної компанії та учасників договору про спільну інвестиційну діяльність. З цих коштів вдалось легалізувати 4,1 млрд грн.

Дії фігурантів кваліфікували як заволодіння чужим майном, незаконні дії з документами, службове підроблення та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ст. 200, ст. 366 КК України). 

Нагадаємо, що НАБУ підозрює колишнього голову правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета за двома епізодами розтрати коштів установи — майже 137 млн ​​та 8,2 млрд гривень. Крім того, Ігоря Коломойського підозрюють у шахрайстві та заволодінні коштами банку. За кілька днів до вищевказаної підозри, Служба безпеки України оголосила йому ще одну за двома статтями Кримінального кодексу — шахрайство та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі