Київ обігнав Івано-Франківську область за кількістю ковідних госпіталізацій – аналітик

Поділитися
За півтора тижні показник виріс майже вдвічі, однак міста з лютого не мають права посилювати карантин на своїй території.

Кількість ушпиталених із підтвердженим коронавірусом і підозрою на ковід у Києві перевищило кількість пацієнтів з тими самими діагнозами в Івано-Франківській області.

Діаграму статистики госпіталізацій опублікував системний аналітик і автор ZN.UA Євген Істребін. «Київ обігнав Івано-Франківську область. Оцініть крутизну підйому графіка Києва», - написав він у Facebook.

Окрім столиці, істотне погіршення епідситуації демонструють Вінницька, Львівська, Дніпропетровська та Харківська області.

«У столиці за останні півтора тижні кількість хворих на коронавірус і госпіталізованих збільшилася майже вдвічі! (...) Динаміка поширення хвороби - загрозлива», - зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Кличко звернувся до уряду з проханням розширити список обмежень для регіонів «помаранчевої» зони карантину. Таке рішення питання - виключної компетенції уряду, оскільки з 17 лютого цього року міста не мають права посилювати карантин на своїх територіях.

Київ обігнав Івано-Франківську область Оцініть крутизну підйому графіка Києва. ЦЕ - пиздец. Далі Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Харківські області.

Опубліковано Євгеном Істребіним Вівторок, 16 березня 2021 р

Із самого початку епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській і Закарпатській областях; у «помаранчевій зоні» ще десять регіонів і Київ. Попри заклики експертів посилити карантин, у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють локдаун в Україні тільки тоді, коли «існуватиме загроза системі охорони здоров'я».

З 24 лютого в Україні триває вакцинація препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яка виробляється в Індії), привезеним партією в 500 тисяч доз. Першими вакцину отримують медики та військові на сході України. Однак темпи вакцинації залишаються низькими: на сьогодні вакциновані 62 803 людини, за 21 день вакцинації вийти на анонсований МОЗ рівень 10-11 тисяч щеплень щодня не вдалося. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення взагалі.

У Міністерстві охорони здоров'я наявні проблеми заперечують, заявляючи, що смертність від коронавірусу в Україні одна з найнижчих в Європі, а привезену з Індії вакцину встигнуть використати вчасно (ZN.UA першим повідомило, що термін придатності вакцини спливає 23 червня, і з нинішніми темпами вакцинації Україна може не встигнути використати всі дози). 11 березня очільник МОЗ Максим Степанов похвалився у Facebook «успішною боротьбою» з двома першими хвилями коронавірусу і готовністю побороти третю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі