За його словами, масове зараження вірусом сталося в зв'язку з тим, що канал розповсюдження - програмне забезпечення M.E.Doc - мало адміністративний доступ до комп'ютера, а також у більшості випадків M.E.Doc був внесений у виключення антивіруса.
Згідно з даними Кіберполіції, у бізнесі використовують ще кілька подібних спеціалізованих програм українських розробників.
"Те ж саме відбувається з цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії в винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три - невідомо", - сказав Марцинкевич.
За його словами, після кібератаки 27 червня лише 10% українських компаній привели свої комп'ютери та мережі у належний стан, решта нічого не поміняли.
Нагадаємо, 27 червня державні та комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.
DT.UA опублікувало перелік постраждалих внаслідок хакерської атаки компаній.
Детальніше про складнощі, з якими зіткнувся український бізнес після кібератаки, читайте у статті Юлії Самаєвої "Порятунок рядового платника" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".