Деякі компанії могли втратити через вірус первинну документацію за кілька років – спеціаліст

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Деякі компанії могли втратити через вірус первинну документацію за кілька років – спеціаліст Українські підприємці серйозно постраждали від вірусу "Petya.A" © tsn.ua
Багато підприємств не афішують інформацію про наслідки кібератаки, аби не шкодити своїй репутації.

Великі компанії, які використовували електронний документообіг бухгалтерської програми ME Doc та перестали зберігати абсолютно всю документацію у паперовому вигляді, в результаті кібератаки могли втратити первинну документацію за кілька років. Про це DT.UA розповіла, податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

Думка фахівця наводить у своїй статті Юлія Самаєва. За словами консультанта, компанії, що ведуть активну діяльність і мають великe кількість контрагентів,через наслідки кібератаки не можуть елементарного - зібрати інформацію про усі ті зобов'язання, які вони не можуть виконати.

За словами Томашевської, суть проблеми полягає не стільки в недоступності звичних сервісів, скільки в небаченій раніше за обсягами втраті даних. Багато фірм не були готові до атаки, і навіть якщо зберігали інформацію на альтернативних носіях, то не так часто, як хотілося б.

У багатьох підприємців навіть після відновлення даних точка їх актуальності виявилася далекою від бажаної: відновлення цієї інформації трудомістке, для цього необхідно запитувати дані у контрагентів, більшість з яких відчуває аналогічні проблеми з втратою даних.

"Багато підприємств просто не афішують цієї інформації, щоб не зашкодити своїй репутації. Але для розуміння масштабів слід зазначити, що багато великих компаній використовували ME Doc не тільки для подачі звітності або для реєстрації накладних, вони користувалися електронним документообігом у цій системі, тобто вони абсолютно всю документацію перестали зберігати в паперовому вигляді, а перевели в цифровий формат. Отже, в них може бути втрачена первинна документація за кілька років. Це колосальна втрата даних. Це скандал, і компанії, які не хочуть у цьому зізнаватися, можна зрозуміти, адже якщо це з'ясується, вони елементарно можуть втратити клієнтів і контрагентів", - зазначила консультант.

Томашевська зазначає, що компаніям, які втратили через атаки всі дані, мало допоможе скасування санкцій лише у відношенні зобов'язань з 1 по 15 червня, так як на відновлення всього втраченого масиву інформації буде потрібно набагато більше часу.

Детальніше про складнощі, з якими зіткнувся український бізнес після кібератаки, читайте в статті Юлії Самаєвої "Порятунок рядового платника" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі