"Хакери використовували для зараження саме ту вразливість, яка була закрита офіційним патчем компанії Microsoft ще в березні цього року. Компанія-розробник ПЗ випустила критичне оновлення для операційних систем Windows, і якщо б банки стежили за оновленнями і встановлювали їх вчасно, те, що сталося, було б неможливим", - додав він.
Консультант з кібербезпеки в банківській сфері, зазначив, що якщо врахувати охоплення зараження, то мова йде не тільки про дуже серйозну атаку, але і про неготовність банківської системи протистояти подібним викликам. "НБУ в даному випадку не встиг попередити банки. За нашими даними, оповіщення Нацбанку не запобігало, а лише констатувало, що відбувається, так як внутрішня розсилка з попередженням прийшла в банки вже після того, як відбулося зараження", - зазначив Єгор Папишев.
За словами експерта, український фінансовий сектор міг приділяти більше уваги безпеці, адже ця атака не перша, подібні проблеми виникали і в інших країнах і ймовірність того, що це може статися і в Україні була досить високою.
За даними DT.UA, під хакерську атаку потрапили близько 30 банків. Вірус був розісланий близько 16 годин тому, а масові збої в роботі компаній стали повідомляти близько полудня. DT.UA публікує повний перелік постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.
У травні комп'ютерний вірус "WCry" (також відомий як "WannaCry" і "WannaCryptor") атакував в цілому не менше 200 тисяч пристроїв по всьому світу, серед яких комп'ютери лікарень, державних структур та мобільних операторів.