Повітряно-десантні сили Росії, відомі як ВДВ (воздушно-десантниє войска), були активно задіяні в кількох помітних тактичних невдачах з початку російського вторгнення, та використовувались російським командуванням на завданнях, які краще підходять для важкої бронетехніки.
Як зазначають аналітики британської розвідки, російська доктрина передбачає використання ВДВ під час найскладніших операцій. Підрозділи ВДВ налічують 45 тисяч професійних солдатів-контрактників, а його члени мають елітний статус і отримують додаткову оплату.
«Основні провали ВДВ включають спробу наступу на Київ через аеродром Гостомель у березні, зупинку руху на осі Ізюм з квітня, а також нещодавню невдалу переправу через річку Сіверський Донець», - кажуть в Міноборони Британії.
За словами аналітиків, неоднозначні показники та провали ВДВ, ймовірно, відображають стратегічне неправильне управління цим потенціальним підрозділом і нездатність Росії забезпечити перевагу в повітрі.
«Неповна зайнятість ВДВ в Україні показує, як значні інвестиції Путіна у збройні сили протягом останніх 15 років призвели до незбалансованості загальних сил», - зазнали в британській розвідці.
Також нездатність передбачити опір України та подальше самозаспокоєння російських командирів призвели до значних втрат у багатьох елітних підрозділах Росії.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 26 May 2022
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) May 26, 2022
Find out more about the UK government's response: https://t.co/rE0lcSuRxb
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/QCCDhm8rHj
Коментуючи ситуацію на фронті в Луганській області речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник заявив, що українські війська не відступають, а тимчасово виходять на більш зручні позиції, щоб максимально виснажити ворога.