Християни східного обряду відзначають День Петра і Павла

Поділитися
Християни східного обряду відзначають День Петра і Павла День Петра і Павла відзначають 12 липня © Страна.ua
У цей день радять утримуватися від сварок.

У неділю, 12 липня, християни східного обряду відзначають День Петра і Павла, в який шанують пам'ять святих апостолів. Вважається, що смерть апостолів відбулася або в один день, або ж з різницею рівно в рік.

Історія свята

Відомо, що раніше апостоли Петро і Павло були язичниками і їхніми справжніми іменами були Симон і Саул. Імена Петро і Павло вони отримали вже після хрещення.

Апостол Петро до зустрічі з Христом був рибалкою на Генісаретському озері, він першим назвав Ісуса Вчителем і Месією. Коли Христа взяли під варту, Петро тричі відрікся від нього, як той і передбачав. Але пізніше Петро відкупив свою зраду тим, що і проповідував Євангеліє по берегах Середземного моря, в Антіохії, Малій Азії, Єгипті, Греції, Римі, Іспанії, Карфагені і Британії.

У 67 році Петро повернувся до Риму, де його стратили за євангельську проповідь. Апостола стратили на хресті, розп'яли обличчям вниз. Про це попросив сам Петро, ​​який вважав, що не гідний померти так само, як Христос.

Апостол Павло не був учнем Христа за його земного життя. Він отримав гарну освіту і переслідував християн, але по дорозі в Дамаск Господь покликав Павла до служіння. Після хрещення апостол став ревним проповідником вчення Христа. З 45 по 51 рік він пройшов весь острів Кіпр. Разом зі святим Варнавою він заснував християнські громади в декількох містах Малої Азії. Павло проповідував в Македонії, Греції і інших землях. Апостол Павло написав 14 послань.

Апостол прийняв мученицьку смерть від меча. Це сталося недалеко від Риму в 67 році.

Традиція відзначати День Петра і Павла відноситься до 258 року. Тоді в Римі відбувся перенос мощей апостолів. Сталося це 29 червня за старим стилем або 12 липня - за новим. У 324 році в Константинополі і Римі з'явилися перші храми на честь апостолів Петра і Павла.

Прикмети свята Петра і Павла

Якщо на Петра зозуля кує - до біди;

як йде на Петра дощ, то буде гнити картопля;

ясно на Петрів день - рік буде хорошим;

якщо на Петра один дощ - врожай непоганий, два - добрий, а три - багатий;

як на Петров день спека, то на Різдво мороз.

Як пише «УНІАН», існувало повір'я, що святий Петро зберігає у себе ключі від землі весь рік, а з приходом весни передає їх святому Юрію. У день же Петра і Павла ключі знову повертаються до Петра, що знаменує швидкий прихід осені.

Цей день також вважався екватором літа, коли в силу вступають 40 спекотних днів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі