У неділю, 12 липня, християни східного обряду відзначатимуть День Петра і Павла - свято, встановлене на честь святих апостолів. В цей день також закінчується Петрів піст, який цього року розпочався 15 червня.
Апостоли Петро і Павло - учні Христа, які після його смерті і воскресіння почали проповідувати і поширювати вчення Євангелія по всьому світу. Раніше вони були язичниками і звали їх Саул і Симон, вони отримали свої імена після хрещення.
Традиції святкування Дня Петра і Павла
Як пише «УНІАН», однією з традицій цього дня є звичай «вартувати сонце». Жителі сіл збиралися разом, йшли на найвище місце і вдивлялися в небо, щоб застати схід сонця. У ніч перед сходом хлопці і дівчата палили багаття, готували на них кашу, танцювали і веселилися.
Ще одним традиційним гулянням вважалася «гра в весілля». В якості «нареченого» вибирали юнака, а «нареченою» ставала смілива і артистична жінка середніх років. Під час гулянь прикрашали два колеса, на які садили нареченого і наречену і проводили «шлюбні обряди».
У цей день також прийнято ходити до церкви, молитися біля ікони апостолів і ставити свічки.
У свято сім'я збиралася за столом, оскільки в цей день закінчувався пост.
Що не можна робити в День Петра і Павла
У цей день не можна працювати, особливо займатися фізичною працею. Не можна також в'язати, шити і вишивати.
У свято не можна сваритися, краще уникати конфліктів.
Не варто купатися у водоймах. Апостоли вважалися покровителями моряків, тому в цей день святили воду і вмивалися джерельною водою. Моряки, навпаки, купалися, щоб вода »не забрала їх у жертву".
Після вечері не можна прибирати їжу зі столу, вважалося, що вона остется для померлих родичів.