Всі кандидати на посади голови та членів Державного бюро розслідувань України (ДБР) мають пройти перевірку на поліграфі (детектор брехні - ред.).
"Цей конкурс є першим з точки зору застосування поліграфа. Ні в якому конкурсі до цього не поліграф не застосовувався як етап. Стосовно відбору до ДБР - це вимога законодавства до кожного співробітника. Це дуже складний процес. Тести показали, що люди дуже різні і відношення до конкурсу дуже різне", - сказала учасниця конкурсної комісії ДБР Тетяна Сліпачук в ефірі Hromadske.ua.
Сліпачук додала, що керівництво ДБР буде обрано після співбесід, які мають розпочатися 14 листопада.
Державне бюро розслідувань має остаточно перебрати на себе функцію досудового слідства від прокуратури.
Нагадаємо, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 29 лютого прийняв постанову про створення Державного бюро розслідувань і затвердив кандидатури шести з дев'яти членів конкурсної комісії щодо обрання керівника Бюро.
Закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року. Згідно із законом, прокуратура буде обмежена тільки представництвом інтересів держави в суді.
Як писав Віктор Трепак для DT.UA, нова владна команда взяла під свій контроль "старі" правоохоронні органи (ГПУ, СБУ та МВС) і активно займається "прирученням" нових - НАБУ і САП.
Детальніше про ситуацію з антикорупційними органами в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Правоохоронна реформа на фінішному старті" у випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".