Законопроєкт про децентралізацію, зареєстрований президентом України Володимиром Зеленським не може зміцнити права громад, а навпаки обмежує демократичні процеси. Про це заявили посольства Канади та Німеччини в Україні.
"Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проект не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість!", - йдеться у повідомленні німецького посольства.
Зміни в Конституції щодо децентралізації мають зміцнити права громад! Новий проект не відповідає цій вимозі. Якість і консенсус важливіші, ніж швидкість! @verkhovna_rada @APUkraine
- Посольство Німеччини (@GermanyinUA) January 15, 2020
У свою чергу у Канаді закликали провести консультації для узгодження документу з Європейською хартією місцевого самоуправління.
"Канада поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій стосовно змін і узгодження з принципами Європейською хартією місцевого самоуправління", - йдеться у повідомленні посольства Канади в Києві.
поділяє занепокоєння багатьох голів місцевої влади, представників громадянського суспільства та експертів стосовно законопроекту № 2598, які обмежують демократичні процеси. Ми закликаємо до інклюзивних громадських консультацій стосовно змін і узгодження з принципами #ECLSG
- Canada in Ukraine (@CanEmbUkraine) January 15, 2020
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський зареєстрував законопроєкт про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади 13 грудня.
У Європарламенті розкритикували законопроєкт в частині запровадження інститутів перфектів. Євродепутати наголосили, що система префектів "не повинна протистояти децентралізації і не повинна бути спрямована на створення вертикалі влади.
У свою чергу керівники громад та експерти з питань децентралізації влади та місцевого самоврядування заявляли про те, що документи, запропонований Зеленським, містить загрози для місцевого самоврядування та демократії в цілому.
Пізніше представник Зеленського у Конституційному суді Федір Веніславський заявив про те, що президент направив у Верховну Раду новий вдосконалений законопроєкт про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.
Докладніше про особливості запропонованого президентом Зеленським закону читайте у статті Інни Ведернікової "ЗЕконституція: що "зашито" в децентралізацію?".