"Уряд, зокрема, посилив безпеку мореплавання акваторії Азовського моря, для цього включив прилеглі до морського порту Маріуполя території до водного простору, щодо яких приймаються заходи безпеки відповідно до Кодексу торговельного мореплавства", - йдеться в повідомленні.
Крім того, уряд доручив низці державних органів і підприємств зробити швидкими та зручними процедури переходу з Херсонської області в Крим через пункти в'їзду Каланчак та Чонгар.
"Уряд також визначив порядок для добровільної сплати внесків України до бюджетів ООН, щоб розширити можливості фінансування Місії України при НАТО в Брюсселі та покращити співробітництво України з НАТО", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, екіпажі малих броньованих катерів "Кременчук" і "Лубни" провели в Азовському морі навчальні маневри з практичними стрільбами з кормової і носової артилерійських модулів, повідомляє прес-служба штабу операції Об'єднаних сил на сторінці в Facebook.
У навчаннях також брала участь морська авіація, в тому числі вертоліт Мі-14 морської авіаційної бригади ВМС Збройних сил України.
В даний час триває робота по створенню бази Військово-морських сил в Азовському морі для протидії морській агресії РФ.
Наприкінці минулого року вступив в силу закон "Про прилеглу зону України". Згідно з документом, контрольована Україною територія моря збільшується в два рази – з 12 до 24 морських миль. Закон також важливий у контексті протистояння російській агресії. Тепер у прилеглій зоні ДПСУ може зупиняти для контролю або заарештовувати судна, за винятком військових та інших кораблів, які використовуються з некомерційною метою.
Детальніше про перспективи розвитку українського військового флоту читайте в статті Валентина Бадрака "Морський вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".