Кабмін має намір ввести плату за в'їзд для громадян ЄС, США та Канади

Поділитися
Київ не зважився на відновлення візового режиму, оскільки цей спосіб технічно складний і може створити серйозні проблеми на прикордонному контролі в аеропортах. Як компроміс вирішено стягувати плату за кожен перетин кордону. Але і цей крок, безсумнівно, викличе претензії Заходу.

Кабмін зібрався ввести плату за в'їзд для громадян ЄС, США та Канади. Решти країн це не торкнеться
Кабмін зібрався ввести плату за в'їзд для громадян ЄС, США та Канади. Решти країн це не торкнеться

Кабінет міністрів має намір ухвалити постанову, що змінює порядок перетину кордону україни іноземцями, які користуються правом безвізового в'їзду. Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в уряді.

Посилення режиму буде мати стосунок лише до громадян США, Канади , ЄС. Інших держав, що домовилися з Києвом про безвізовий режим у 2005 році і пізніше, нові норми не торкнуться. Причина такої вибірковості політична - названі країни чинять тиск на Київ у зв'язку з останніми антидемократичними процесами, відзначило джерело.

"Щоб не порушувати угоду про спрощення оформлення віз, вирішено стягувати не візовий збір, плату за внесення персональних даних в реєстр при перетині кордону",- розповіло джерело в уряді. За його словами, проект документа вже готовий, його обговорювали на минулому засіданні Кабміну 22 січня, але його було відправлено на доопрацювання.

- МЗС: Україна не планує поновлювати візовий режим для громадян ЄС

За інформацією видання, у Держприкордонслужбі виступили проти такої ініціативи. У той же час в МЗС її підтримали, надавши низку поправок до тієї версії документа, яку відстоює Мін'юст. Міністр закордонних справ Леонід Кожара на засіданні Кабміну був відсутній, оскільки провів екстрену зустріч з послом США, оголосив про введення візових санкцій щодо деяких українських чиновників.

Перший заступник голови МЗС Руслан Демченко повідомив членам Кабміну, що практика стягування плати з людей, що в'їжджають, існує у США. Там збирають плату з іноземців, що перетинають кордон в аеропорту, цю суму включено у вартість квитка. У 2013 році з'явилася ініціатива про введення плати за перетин кордону в наземних пунктах, однак її було заблоковано сенатом. Але головна відмінність у тому, що США стягують плату зі всіх приїжджих. Київ пропонує поширити це правило лише на кілька країн, що неминуче викличе з їхнього боку звинувачення у дискримінації, зазначає видання.

Розмір збору за перетин кордону, запропонованого Кабміну, поки невідомий, але стягуватися він буде при кожному перетині кордону. Отримання багаторазової візи не дозволить здешевити поїздки - вартість короткострокової багаторазової української візи становить 200 євро. У 2012 році Україну відвідали понад 4,5 млн громадян ЄС, США та Канади, у 2013 році кількість іноземних туристів зросла незначно.

Профільні експерти також поінформовані про такі наміри влади. "За ініціативою СБУ з грудня обговорювали схему нейтралізації впливу Заходу на події у країні. Тоді мова йшла про введення терміну "іноземний агент", про візи для жителів США і ЄС, а також про інші кроки. Всі пункти цієї "дорожньої карти", окрім візового, вже виконано",- поділився експерт з ініціативи "Європа без бар'єрів" Олександр Сушко.

Однак у підсумку уряд відмовився від ідеї введення повноцінного візового режиму для європейців і американців, оскільки її вкрай складно реалізувати. Штат консульств України у країнах ЄС з 2005 року істотно скоротився, а число європейців, які відвідують нашу країну,- багаторазово зросло. Дипломатична служба не впорається з потоком охочих отримати українську візу.

Обговорювали можливість видачі віз у пунктах перетину кордону (зокрема, в аеропорту), але виникла колізія з угодою про спрощення візового режиму між Україною і Євросоюзом. Згідно з цим договором 17 категорій громадян України звільняють від сплати візового збору при отриманні європейських віз. Документ передбачає право Києва відновити візовий режим для європейців, але вимагає, щоб в цьому випадку ті самі категорії "автоматично на умовах взаємності" звільнялися від візового збору при в'їзді в Україну. "Це означає, що 17 категорій європейських громадян повинні доводити свою належність до пільгових категорій при перетині кордону. На практиці виконання цієї процедури означало б катастрофу, колапс в аеропортах",- пояснив Олександр Сушко.

Нагадаємо, у 2005 році Президент Віктор Ющенко ввів безвізовий режим для короткострокових поїздок громадян країн Євросоюзу, Швейцарії, Ліхтенштейну, США, Канади та Японії, щоб полегшити приплив інвестицій, зростання туризму, а також домогтися відповідної візової лібералізації для українських громадян. Останньої мети не було досягнуто. Згодом неодноразово піднімали питання про відновлення візового режиму для громадян ЄС, але щоразу цей крок був недоцільним. !zn

Читайте також:

Президент запевнив, що робота над спрощенням візового режиму з ЄС не зупиниться

Греція в березні запропонує ЄС полегшити візовий режим для українців

Українці можуть відвідувати без віз 34 країни світу (список)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі