Кабмін має перейти на рейки воєнного стану для ухвалення швидких рішень — виконавчий директор АМУ Слобожан

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін має перейти на рейки воєнного стану для ухвалення швидких рішень — виконавчий директор АМУ Слобожан © ДСНС / Facebook
Поки що окремі міністерства працюють за шаблонами мирного часу, втрачаючи час та життя людей.

Війна переформатувала багато чого: президент жорстко тримає рамку державності, армія воює, місцева влада на землі забезпечує функціонування громад. Проте Кабмін продовжує працювати по-старому, не виробивши загальної економічної та управлінської стратегії для воєнного часу. Про це читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової, редакторки відділу політики  ZN.UA – «Переселенці, як і економіка, мають стати частиною нашої перемоги» – виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

На питання про те, що потрібно змінити, щоб головний для воюючої країни інструмент запрацював і реально почав допомагати ЗСУ, Слобожан розповів:

«Для цього має бути переформатована структура самого Кабміну. Він повинен перейти на рейки воєнного стану для прийняття швидких, узгоджених та одночасно імплементованих рішень. Поки що окремі міністерства працюють за шаблонами мирноого часу. Більше того, окремі чиновники зараз стали почуватися більш незалежними від уряду, деякі навіть намагаються його підмінити. І це сьогодні головний виклик», – сказав він.

Чиновники за звичкою працюють довго і у них, як і раніше, є вихідні, на відміну від ЗСУ.

«Чиновник два тижні готує погодження на постачання генератора до Чернігова, а міст підривають, і генератор людям уже не довезеш. Заступник міністра, який займається переселенцями, просить передзвонити у понеділок. Тому що сьогодні, чи бачите, субота. Відправлення людей затримали через відсутність підпису, а люди вже під дулами... Таких прикладів сотні. І все це – життя, реальні життя наших людей. У той час як державна машина має працювати насамперед для їх максимального збереження», - додав він.

У цих умовах у Кабміну з'явилися нові завдання, і він має налагодити свою роботу.

«Для цього не треба створювати жодного додаткового штабу, є Кабмін. І парламент де-факто вже відмовився на його користь від своїх повноважень. Багато формальних речей зараз спрощені, а постанови Кабміну працюють на рівні законів. При цьому у роботі з нашим профільним комітетом парламенту нам вдається знаходити рішення, життєво необхідні для роботи муніципалітетів за умов війни. Останній приклад — законопроект №7153 (вже на підписі президента), який серед решти необхідних громад адміністративних норм передбачає захист працівників муніципалітетів, оскільки дає можливість мінімальної оплати за нинішніх умов», - вважає слобожан.

За місяць війни у нас позначилося чотири типи територій. Тил, що знаходяться на лінії фронту міста, обложені міста, а також окуповані громади. Це різні моделі реальності, отже, і системи функціонування.

Як пов'язати розірвану на частини країну в єдиний організм, який працюватиме безперебійно на перемогу? Чи має наша держава спільну стратегію забезпечення тилу та утримання економіки? Що потрібне для того, щоб вона запрацювала?

Читайте також інші матеріали Інни Ведернікової.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі