Кабмін дозволив оформляти статус безробітного дистанційно

Поділитися
Кабмін дозволив оформляти статус безробітного дистанційно Фото: gordonua.com
Також передбачається право на проходження профпідготовки.

Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив рішення дозволити громадянам дистанційно підтверджувати статус безробітного.

Уряд також вдосконалив інші механізми роботи Державної служби зайнятості, йшлося на онлайн-засіданні яке транслювалося на Youtube.

Згідно з поясненнями, опублікованими на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, постанова дозволяє безробітному підтверджувати свій статус на період карантину без відвідування центру зайнятості, а також збільшує з 10 до 30 днів термін подачі до центрів зайнятості документів для надання такого статусу в режимі онлайн.

Вводиться дистанційне складання плану працевлаштування, а також передбачається право на проходження профпідготовки особам, звільненим з військової служби після участі в АТО після досягнення пенсійного віку.

У Мінекономіки зазначають, що документ поширює право на отримання роботодавцями компенсації за сплату ЄСВ за працевлаштування непрацюючих осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям.

Раніше Верховна Рада прийняла проєкт постанови №4650 "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги". Документ підтримали 337 народних депутатів.

Так, парламент доручив Кабміну невідкладно внести зміни про збільшення соціальних нормативів розрахунку субсидій на використання газу, електроенергії, тепла, інших послуг. Також Кабміну доручено забезпечити спрощення доступу пенсіонерів, осіб з інвалідністю, безробітних до системи субсидій і передбачити забезпечення введення змінених норм розрахунку субсидій з 1 жовтня 2020 року, у відповідних постановах.

Також повідомлялося, що третина зареєстрованих безробітних в столиці - молоді люди у віці до 35 років, ще стільки ж громадян у віці від 35 до 44 років. Про це повідомили в Київському міському центрі зайнятості.

Відзначається, що з початку 2021 року послугами Київського міського центру зайнятості скористалися 11 тис. Осіб з-поміж молоді. Серед безробітної молоді - 82% службовців, 16% робітників і 2% осіб без професії або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

При цьому 10,9% молодих безробітних перед тим, як звернулися в службу зайнятості, не працювали понад рік.

При цьому за даними багатьох міжнародних організацій, рівень бідності в Україні зріс до 50%, за межею бідності перебуває близько 19 мільйонів українців. Про це повідомила віцеспікер Верховної Ради Олена Кондратюк під час засідання Погоджувальної ради в понеділок, 1 лютого.

За її словами, парламент повинен поставити перед урядом завдання з розробки нової стратегії подолання бідності.

Рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року підсумками 2021 року поступово знизиться до 8,8%.

Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті Національного банку за січень 2021.

Прогнозується, що рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року на тлі збільшення захворюваності та введення нового карантину за підсумками 2021 року поступово знизиться до 8,8%. При цьому, стрімке зростання витрат бізнесу на оплату праці буде гальмувати цей процес.

Подальше пожвавлення економіки та зростання соціальних стандартів, буде підтримувати зростання доходів громадян. У звіті прогнозується, що номінальна зарплата у 2021 році зросте на 16,6% і на 9,3% в наступному; реальна - на 8,3% і на 3,6% відповідно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі