МВФ: Близько 15 млн європейців можуть втратити роботу в період пандемії

Поділитися
Потрібна держдопомога 2-3% ВВП держав.

Європейським країнам необхідно допомогти бізнесу, інакше вони можуть зіткнутися з хвилею банкрутств серед бізнесменів.

Країни Євросоюзу можуть втратити в цілому 15 млн робочих місць, попереджають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Великі вливання держав Європи в економіку в період пандемії COVID-19 допомогли зберегти 30 млн робочих місць, але при цьому число банкрутств зросла серед невеликих компаній.

За оцінками експертів МВФ, для того, щоб європейський бізнес виявився поза небезпекою, потрібно державна і приватна допомога в загальній сумі від 2% до 3% ВВП держав.

"Більш здорові компанії не допустять повернення" порочного кола "між проблемами реальної економіки та фінансового сектора", - зазначив директор європейського департаменту МВФ Альфред Камер

Представник МВФ вважає, що більш впевнені в своїй діяльності компанії повинні створити більше робочих місць.

Щоб уникнути підводних каменів, наприклад, витрати грошей на порятунок нежиттєздатних компаній або підтримку погано керованого бізнесу, необхідно залучити банківський сектор, відзначають в МВФ.

Раніше повідомлялося, що рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року підсумками 2021 року поступово знизиться до 8,8%.

Про це йдеться в щоквартальному інфляційному звіті Національного банку за січень 2021.

Прогнозується, що рівень безробіття після зростання в IV кварталі 2020 року на тлі збільшення захворюваності та введення нового карантину за підсумками 2021 року поступово знизиться до 8,8%. При цьому, стрімке зростання витрат бізнесу на оплату праці буде гальмувати цей процес.

Подальше пожвавлення економіки та зростання соціальних стандартів, буде підтримувати зростання доходів громадян. У звіті прогнозується, що номінальна зарплата в 2021 році зросте на 16,6% і на 9,3% в наступному; реальна - на 8,3% і на 3,6% відповідно.

Відзначається, що формат віддаленої роботи був популярним і в минулі роки, але під впливом пандемії частка співробітників, що працюють дистанційно, стрімко зросла. Втім, навіть в розвинених країнах більш ніж половина робочих місць виявилися непридатними для віддаленого обслуговування. Оптимальною сьогодні є так звана гібридна форма роботи, при якій працівник тільки певну частину часу працює віддалено.

Також за статистикою третина зареєстрованих безробітних в Києві - молоді люди у віці до 35 років, ще стільки ж громадян у віці від 35 до 44 років. Про це повідомили в Київському міському центрі зайнятості.

Відзначається, що з початку 2021 року послугами Київського міського центру зайнятості скористалися 11 тис. Осіб з-поміж молоді. Серед безробітної молоді - 82% службовців, 16% робітників і 2% осіб без професії або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

При цьому 10,9% молодих безробітних перед тим, як звернулися в службу зайнятості, не працювали понад рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі