Кабмін дозволив іноземним вишам відкривати філії в Україні — МОН

Поділитися
Кабмін дозволив іноземним вишам відкривати філії в Україні — МОН
Виш при подачі документів має входити в один з міжнародних рейтингів і бути не нижче 300 позиції.

Кабінет міністрів України дозволив іноземним закладам вищої освіти відкрити філії в Україні, пише Міністерство освіти і науки з посиланням на урядову постанову від 24 березня, яка була оприлюднена 12 квітня.

"Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до Європейського освітнього простору. Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти", – заявив заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Він вважає, що найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах.

Іноземний заклад вищої освіти під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.

Не надаватиметься дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземного закладу вищої освіти, який є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора або держави-окупанта або юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта, або юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.

Нагадаємо, що в Україні працюють над запровадженням проєкту з безплатних підготовчих курсів до вступу у виші для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України. За словами очільника Міносвіти Сергія Шкарлета, такі курси дадуть змогу міністерству залучити якомога більше дітей, які закінчили школи на окупованих територіях після квітня 2014 року, до навчання в Україні. Цей проєкт діятиме упродовж 2021-2022 років у дев’яти закладах вищої освіти.

У системі вищої освіти багато проблем. Однак основна — нерозвинена академічна культура. Звідси й відсутність саморегулювальної системи, і повна залежність від особистості лідера — ректороцентричність. Що потрібно змінити у процедурі їх виборів читайте у статті Єдуарда Рубіна "У ВНЗ мають з'явитися ректори — антикризові менеджери". А також статтю про те, "Що заважає українським університетам стати міжнародними?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі