Європарламент підтвердив економічну та політичну підтримку України – рішення ЄП

Поділитися
Європарламент підтвердив економічну та політичну підтримку України – рішення ЄП © europarl.europa.eu
За це рішення проголосувало 495 депутатів

Новий склад Європарламенту більшістю голосів підтвердив економічну та політичну підтримку Україні. Відповідне голосування можна простежити на відеотрансляції однієї з перших сесій парламенту.

В документі, підтриманому переважаючою більшістю голосів євродепутатів, вказано, що Євросоюз продовжить надання економічної та фінансової підтримки Україні. За таку резолюцію проголосовано 495 голосами "за". Водночас проти резолюції, яка підтримує Україну, віддали свої голоси 137 депутатів, а утрималися 47 представників виборців Євросоюзу.

Що сказано ще у декларації Європарламенту?

Новий склад Європарламенту у своїй резолюції підтверджує незмінну підтримку євродепутатами незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визначених кордонах. Європарламент визнає необхідність зберегти існуючі та ухвалити нові санкції проти Росії і Білорусі. ЄП вважає за потрібне відслідковувати та змінювати відповідні санкції, враховуючи їх ефективність і вплив для системного розв'язання проблеми обходу санкцій компаніями, які працюють в Євросоюзі, а також у третіх країнах.

На думку Європарламенту, Росія мусить фінансово компенсувати спричинені її агресією руйнування, для чого можуть використовуватися доходи від заморожених активів РФ, які мають спрямовуватися на підтримку збройних сил України.

У своїй резолюції депутати схвально оцінили рішення вашингтонського саміту НАТО щодо незворотного шляху України до членства в Північноатлантичному альянсі. ЄП також закликав збільшити обсяги військової підтримки Україні в усіх можливих формах та обсягах. Депутати парламенту об'єднаної Європи закликають Єврокомісію підтримати проекти щодо довгострокової фінансової допомоги, спрямованої на відновлення України.

Європарламент засудив ракетний удар Росії по дитячій лікарні “Охматдит”, а також візит прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Російської Федерації, який, на думку більшості ЄП, не є справжнім поступом у пошуку миру.

Як повідомлялося раніше, безпека має бути одним з пріоритетів об'єднаної Європи, насамперед щодо надійного захисту європейських цінностей. Серед викликів, які є наразі, для створення безпечного середовища – створення потужного оборонного комплексу. А також відновлення ефективності та конкурентоспроможності європейської економіки. Такі тези виголосила обрана на посаду очільниці Європарламенту Роберта Мецола.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі