Індійська вакцина Covishield (торговельна назва вакцини AstraZeneca, що виробляється у цій країні - ред.) захищає від коронавірусу, але поки що не може забезпечити безперешкодний в’їзд до Європейського Союзу, повідомив в.о. голови Національної служби здоров’я Андрій Віленський.
Віленський звернувся до медичного регулятору ЄС – Європейського агентства лікарських засобів (EMA) – із запитом, чи розповсюджується схвалення цією агенцією вакцини Vaxzevria (AstraZeneca) на вакцину Covishield.
«На жаль, ні. Але якщо в пріоритеті саме здоров'я, а не подорожі до ЄС, то, звичайно, краще вакцинуватись тим, що доступно сьогодні, аніж не вакцинуватись зовсім», - пише очільник НСЗУ у Facebook.
Віленський висловив надію на те, що виробництво вакцин британо-шведської компанії AstraZeneca в Індії (Covishield) та Південній Кореї (AstraZeneca-SKBio) буде авторизоване.
Нині Всесвітня організація охорони здоров’я визнає їх дозволеними для екстреного використання. Тож, згідно з рекомендацією Європейської комісії, щепленнями двома дозами цих вакцин має дозволяти подорожувати до Європи без ПЦР-тестів і карантину.
«Але для цього треба докластись багатьом нашим інституціям, бо на МОЗ надії практично нема», - додав він.
Написав запит до Європейського агенства лікарських засобів (European Medicines Agency) стосовно того, чи...
Опубликовано Evgeniy Vilinsky Вторник, 4 мая 2021 г.
Нагадаємо, 3 травня Європейська Комісія рекомендувала країнам-членам ЄС дозволити в'їзд у несуттєвих обставинах людям, які мають всі рекомендовані дози вакцини, схваленої для використання в ЄС.
До України упродовж лютого-травня привезли 500 тисяч доз індійської вакцини Covishield, 700 тисяч доз китайської Coronavac, 117 тисяч доз американо-німецької Pfizer і 367,2 тисячі доз південнокорейської AstraZeneca-SKBio.
Президент, міністри й навіть мери міст обіцяють українським громадянам мільйони вакцин упродовж 2021 року. Цифра підбирається під 22 мільйони доз, а план-максимум – до кінця року щепити до 70% дорослого населення країни. Чи готові українці до вакцинації, наскільки розуміють її необхідність, читайте у статті Олександра Шульги «Вакцинація по-українськи» у ZN.UA.