Європейський суд з прав людини виніс важливе рішення, визнавши прийнятними до розгляду позов України проти РФ по Криму, підкреслюють в прокуратурі АР Крим та Севастополя.
"Сьогодні, 14 січня Європейський суд з прав людини виніс хоч і проміжне, але не менш важливе рішення у справі Ukraine v. Russia (re Crimea), визнавши справу прийнятною та перейшов до розгляду по суті", - написали прокурори в Facebook.
За їхньою інформацією, під час підготовки міждержавного позову проти Росії використовувалися численні докази порушення прав людини в Криму, які зафіксовані та розглядаються в контексті цілеспрямованої політики країни-окупанта в частині зміни демографічного складу населення.
"Кінцевою метою такої політики є витіснення громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселення півострова громадянами РФ, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права", - підкреслюється в повідомленні прокуратури АРК.
У прокуратурі АРК та Севастополя нагадали, що міждержавна заява уряду України стосується масових і систематичних порушень прав людини в Криму, відповідальність за які несе держава-окупант з 27 лютого 2014 року.
"Прокуратура автономії й надалі готова надавати свої матеріали для підготовки міждержавних позовів та співпрацювати з Міністерством юстиції України, Міністерством закордонних справ України та іншими центральними органами виконавчої влади для захисту порушених державою-окупантом прав громадян України в Криму", - наголошується в повідомленні.