ЄСПЛ задовольнив скаргу в справі Україна проти Росії про систематичні порушення прав людини в Криму

Доповнено
Поділитися
Рішення буде супроводжуватися вироком на більш пізньому етапі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) більшістю голосів визнав скаргу України на Російську Федерацію про порушення прав людини в окупованому Криму частково прийнятною до розгляду по суті.

Рішення буде супроводжуватися вироком на пізнішому етапі, йдеться в пресрелізі, поширеному в четвер Судом.

ЄСПЛ визначив сферу охоплення питання та ухвалив, що необхідно вирішити, чи є прийнятною передбачувана систематична практика порушень прав людини Росією в Криму у відповідний період, а саме в період з 27 лютого 2014 року по 26 серпня 2015 року.

Суд постановив, що в цій справі не було мети розв'язування питання про те, чи була анексія Криму законною з точки зору міжнародного права.

Перш ніж розглядати твердження про адміністративну практику, Суд повинен був розглянути питання про те, чи мала Росія "юрисдикцію" за змістом статті 1 Конвенції щодо Криму з 27 лютого 2014 року і, отже, чи має суд компетенцією для розгляду заявки. ЄСПЛ встановив, що факти, на які скаржиться український уряд, дійсно підпадають під "юрисдикцію" Росії на підставі ефективного контролю, який вона здійснювала над Кримом з цього часу ("ефективний контроль", за визначенням ЄСПЛ, значить, що є підтримка іншої країни, в цьому випадку Росії - військова, фінансова й інша - ред.). При прийнятті цього рішення він, зокрема, враховував розміри та силу зрослого російської військової присутності в Криму з січня по березень 2014 року без згоди української влади та без будь-яких доказів, які доводять наявність загрози для російських військ, розміщених там відповідно до чинних на той момент Двосторонніх угод між країнами.

Уряд України стверджує, що РФ з 27 лютого 2014 року здійснює ефективний контроль над Кримом і Севастополем і здійснює юрисдикцію над ситуацією, яка призвела до численних порушень Конвенції. Уряд стверджує, що порушення є результатом загальної адміністративної практики РФ.

Сьогодні ЄСПЛ також визнав звіт українського уряду узгодженим і послідовним протягом усього судового розгляду; Суд представив детальну і конкретну інформацію, підкріплену достатніми доказами, які доводять, що російські війська не були пасивними перехожими, але брали активну участь в подіях.

Цей висновок не завдає шкоди питання про відповідальність Росії за Конвенцією за інкриміновані діяння, який належить до стадії розгляду справи по суті, додали в Суді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі