ЄС проти ослаблення мети щодо зниження Україною викидів СО2

Поділитися
ЄС проти ослаблення мети щодо зниження Україною викидів СО2 © habr.com
Європейський союз готовий підтримати нашу країну

Європейський союз підтримує мету України щодо зниження викидів СО2. Згідно планів України, до 2030 року ми повинні скоротити кількість викидів на 65%. Це визначено Другим національно визначеним внеском України в Паризьку хартію, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«ЄС підтримує запропоновану мета зі скорочення викидів парникових газів на 65% до 2030 року в порівнянні з 1990 роком і проти її ослаблення», - йдеться в повідомленні Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, опублікованому за підсумками перших переговорів української та європейської сторін, присвячених реалізації стратегії Green Deal.

Як повідомляється, Україна має потенціал для збільшення амбітності в плані декарбонізації, оскільки ряд заходів по швидкому і дешевому скороченню викидів ще не реалізовані. При цьому в ЄС також розуміють всі поточні економічні та військові виклики і обмеження.

Відзначається, що ЄС готовий допомогти Україні у створенні системи реінвестування зібраних коштів за викиди парникових газів в програми по декарбонізації і зменшення енергетичної бідності.

Крім того, в ЄС вважають, що всі що стосуються стратегії зниження викидів НОВ2 документи, зокрема Національний план з енергетики і клімату і Енергетична стратегія України, повинні узгоджуватися між собою.

Згідно з повідомленням, європейська сторона висловила побоювання щодо потенційного зростання викидів в транспортному і промисловому секторах, відкладання основних інвестицій в екомодернізацію промисловості на наступні десятиліття, відсутність планів по збільшенню ціни за викиди. «Адже забруднювачі повинні платити за викиди шляхом податку або створення системи торгівлі викидами. Введення плати за викиди допоможе досягти трансформацій», - сказано в повідомленні.

Також ЄС стурбований відсутністю в НОВ2 тез щодо відмови від субсидування вугільної промисловості.

Раніше повідомлялося, що ЄС в черговий раз запевнив у своїй відданості підтримці України в її зусиллях по зеленій трансформації. Ця підтримка передбачає, серед іншого, фінансове співробітництво із залученням широкого спектру наявних інструментів - від технічної допомоги до об'єднання фінансових ресурсів з різних джерел і фінансових гарантій у співпраці з міжнародними фінансовими інститутами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі