ЄС підтримає Україну в питаннях «зеленого переходу»

Поділитися
ЄС підтримає Україну в питаннях «зеленого переходу»
В тому числі фінансово

Під час першої зустрічі, що відбулася в рамках спеціального діалогу щодо Європейської зеленої угоди та «зеленого переходу» України, обговорили конкретні кроки для посилення співпраці між Україною та Європейським Союзом. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

Співголовували на зустрічі заступниця Генерального Директора Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та перемовин про розширення і голова Групи з підтримки України (SGUA) Катаріна Матернова та Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Зокрема сторони обговорили довгострокову стратегію для досягнення Україною кліматичної нейтральності, модель кліматичного управління, оновлення Національно визначеного внеску, фінансування «зеленого переходу», механізм коригування вуглецю на кордоні, Фонд енергоефективності, водневі технології, «справедливий перехід» вугільних регіонів, Європейські промислові альянси та Державну стратегію управління лісами України.

Було розглянуто питання фінансування «зеленого переходу», і ЄС вкотре запевнив у своїй відданості підтримці України в її зусиллях щодо зеленої трансформації.  Ця підтримка передбачає, серед іншого, фінансову співпрацю із залученням широкого спектру наявних інструментів - від технічної допомоги до поєднання фінансових ресурсів з різних джерел і фінансових гарантій у співпраці з міжнародними фінансовими інституціями.

Делегації обмінялися думками щодо  європейського механізму коригування вуглецю на кордоні. ЄС відзначив, що мета механізму полягає в тому, щоб вирішити проблеми, пов’язані з витоками вуглецю. Євросоюз підкреслив, що механізм враховуватиме політики країн з-поза меж ЄС та відповідатиме правилам Світової організації торгівлі (СОТ). Ольга Стефанішина висловила занепокоєння щодо можливого впливу механізму на торговельний обіг між Україною та ЄС.

Як повідомлялося, в грудні 2019 року Єврокомісія представила стратегію European Green Deal, за допомогою якої ЄС має намір досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Україна висловила готовність синхронізації з Green Deal.

European Green Deal, або Європейський зелений курс (ЄЗК), — це низка політичних ініціатив, які скоротять викиди у країнах ЄС у 2030 році, на 55% порівняно з 1990-м, та реалізують повну карбонову нейтральність з 2050 року. Україна приєдналася до європейського «зеленого переходу», розраховуючи трансформувати власну промисловість, сфокусувавшись на виробництві товарів з високою доданою вартістю та «очистити» наявні технології. Але вартість цієї очистки вимірюється сотнями мільярдів євро.

В рамках реалізації стратегії ЄС має намір впровадити механізм вуглецевого коригування імпорту, який передбачає введення екологічної мита за імпорт продукції в ЄС в залежності від обсягів викидів СО2 в процесі її виробництва. Імовірно, механізм буде представлений Єврокомісією в липні 2021 року і запущений 1 січня 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі