Коли немає світла: який генератор підійде для дому

04 лютого, 2023, 04:00 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Під час віялових відключень треба мати альтернативні джерела електроенергії.

Коли немає світла: який генератор підійде для дому
© Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції)

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та обєкти критичної інфраструктури. Віялові відключення змушують українців шукати автономні джерела постачання електроенергії. У Мінреінтеграції дали рекомендації, як обрати генератор для дому.

Яка має бути потужність

Чим більша потужність генератора, тим більше побутових приладів можуть працювати від нього. Для одночасної роботи звичайних побутових приладів (холодильник, праска, електрочайник) вистачить генератора потужністю 3 кВт.

Пристрої потужністю 5 кВт дозволять додатково під’єднати ще телевізор, комп’ютер або приготувати обід на електроплиті. Більш потужні з них згодяться для живлення великих будинків чи комерційних приміщень.

Читайте також: Як продовжити термін роботи павербенка — поради експертів

Дизель або бензин

Найбільш популярними є дизельні або бензинові генератори. Бензинові мають невеликий рівень шуму, невисоку вартість, але не здатні працювати тривалий час, а через високу вартість бензину кожен кіловат виходить відносно дорого.

Дизельні добре переносять великі навантаження, менш затратні, однак мають високий рівень шуму й коштують дорожче від бензинових.

Фази генератора

Генератор може бути однофазним на 220 Вт або трифазним (380 Вт). До першого варіанту ви зможете підключати прилади зі споживанням до 220 Вт, другий призначений для промислового обладнання.

Читайте також: Освітлення квартири під час блекауту: корисні лайфхаки

Тип запуску генератора

Існують генератори з ручним, електричним, дистанційним або автоматичним пуском. Ручний пуск – найпоширеніший у генераторах з потужністю до 5 кВт. Щоб запустити його, необхідно смикнути за шнур.

При наявності електричного стартера увімкнення приладу здійснюється ключем запалювання, що розташований на панелі керування. Дистанційний запуск дозволяє вмикати пристрій за допомогою пульта, який додається до електростартера. Автоматичний же – підключає станцію автоматично у разі зникнення електрозабезпечення в будівлі.

Перед тим, як придбати генератор, треба визначитися з його потужністю. Для цього треба знати, яку кількість приладів планується живити від нього. Слід підрахувати їх сумарну потужність і до отриманої цифри додати 20-30%.

Related video

Раніше ми писали, як безпечно користуватися туристичною газовою плитою.

Підготував/ла : Дар'я Скрипник
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК