Як продовжити термін роботи павербенка — поради експертів

Поділитися
Як продовжити термін роботи павербенка — поради експертів © Pixabay
Павербанк, акумулятори та батареї негативно позначаются на екології, їх необхідно здавати на утилізацію.

В Україні через відключення електроенергії, які спровокували ракетні удари РФ по українській інфраструктурі, значно зросли обсяги використання батарейок, павербенків та акумуляторів. У Центрі управління відходами пояснили, як продовжити термін роботи таких гаджетів.

Строк служби

Павербенки можуть мати два типи батарей - літій-іонні та літій-полімерні акумулятори. У середньому вони розраховані на 500-1000 циклів перезаряджання і можуть старіти навіть якщо не використовуються. Якщо гаджет має ознаки пошкодження після падіння (вм'ятини, здуття, дим, запах), його небезпечно використовувати і краще віддати на утилізацію.

Що потрібно, щоб повербенок прослужив довше

  • Зробити два або три цикли повної зарядки та розрядки, а потім повторювати повну розрядку не частіше, ніж раз на 1-3 місяці.
  • Ставити повербанк на зарядку, коли має 10-20%.
  • Не допускати перегріву та переохолодження павербенка.
  • Не кидати, не бити і не сідати на акумулятори, уникати потрапляння води або надмірної вологи.

Утилізація

Павербанк можна здати на утилізацію в київському пункті Центру управління відходами (завод «Аналітприлад», вулиця Шутова, 16) у будні з 10:00 до 16:00, можна також відправити поштою або замовити вивіз на потрібну адресу. Вартість приймання – 20 гривень.

Також закликають здавати акумулятори та батареї. Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16 квадратних метрів ґрунту або 400 літрів води. Поки що в Україні їх не переробляють, а накопичують та безпечно зберігають на складі. Потім при накопиченні значної партії їх передадуть на один із заводів ЄС. Вартість приймання - 70 гривень за кілограм.

В "Укренерго" заявили, що атака на енергетичну інфраструктуру України 15 листопада була найбільшою в історії енергетики, від якої постраждали усі регіони України. Тому, незважаючи на поновлення роботи системи, наступні дні будуть дуже складними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі